ملي حفاري در فوتسال بانوان ايران يک برند است

دوباره قهرمان مي شويم

تيم فوتسال بانوان ملي حفاري اهواز در پايان نيم فصل نخست ليگ برتر فوتسال بانوان باشگاه هاي ايران موفق شد در رتبه سوم قرا بگيرد. حفاري چي ها که به رفسنجان رفته بودند، با تساوي مقابل اين تيم، شانس صدرنشيني را از دست دادند. اين تيم، هميشه يکي از مدعيان قهرماني در فوتسال بانوان بوده و رکورددار قهرماني در ايران است و مي خواهد امسال هم با قهرماني، اين رکورد را بهبود ببخشد.  ملي حفاري براي اينکه امسال هم شانس قهرماني داشته باشد، هدايت تيمش را به مينا باراني سپرده است؛ مربي که يک مقام قهرماني و يک مقام سومي با ملي حفاري را در سال هاي نه چندان دور در کارنامه خود دارد. باراني مي گويد دوباره به حفاري برگشته تا اين تيم را قهرمان کند.  با سرمربي بومي ملي حفاري گفت وگويي داشتيم که باهم مي خوانيم.

   ليگ برتر فوتسال بانوان به نيمه راه خود رسيده است. مسابقات امسال را چطور ديديد؟

ليگ برتر فوتسال در فصل جديد، متفاوت تر از قبل است. اين تفاوت دلايل زيادي دارد و درعين حال باعث پويا شدن ليگ شده است. بازيکنان خوب در بين تيم ها تقسيم شده اند. انگيزه تيم ها براي قهرماني افزايش پيداکرده و سطح فني تيم ها بالاتر رفته است، از سوي ديگر شما شاهد حضور مربيان جوان و باانگيزه در ليگ هستيد که مي خواهند خودشان را نشان دهند؛ البته بايد بگويم که سطح دانش مربيان هم بالاتر رفته و خود را با علم روز در رشته فوتسال هماهنگ کرده و براي همين شاهد نتايج خوب و پيشرفت در فوتسال بانوان هستيم.

   تيم خودتان را چگونه ارزيابي مي کنيد؟

ما شروع خوبي در ليگ امسال نداشتيم. با يک تساوي و يک شکست ليگ را شروع کرديم که همين ما را کمي عقب انداخت؛ البته اين بد شروع کردن هم به اين دليل بود که فصل بدنسازي تمام شده بود و چند بازيکن جديد جذب کرده بوديم. از اين رو تيم هنوز هماهنگ و آماده نبود، اما رفته رفته به همان تيمي که انتظار داشتم، تبديل شديم و به کورس قهرماني برگشتيم.

   در بازي آخر نيم فصل هم متوقف شديد؟

بله، ما روز آخر در رفسنجان با تيم خوب مس بازي داشتيم. من به جرات مي توانم بگويم که در بازي با مس، پيروزي حق تيم ما بود. ما روي يک اتفاق، گل خورديم و بازي را که مي توانستيم برنده شويم، با تساوي عوض کرديم؛ اما هنوز يک نيم فصل ديگر مانده و با توجه به فاصله خيلي کمي که با صدرنشين داريم، مي توانيم با عنوان تيم اول پايه، پلي آف بگذاريم و حتي بخت نخست قهرماني باشيم.

   صحبت از پلي آف شد، حفاري تجربه و خاطره خوبي از پلي آف ندارد؟!

متأسفانه همين طور است. حفاري فصل قبل بااينکه مقتدرانه و با اختلاف نسبت به ساير تيم ها در مرحله گروهي صدرنشين شد، اما در پلي آف روي يک حادثه مغلوب شد و به فينال راه پيدا نکرد. در مورد امسال هم بايد بگويم که 4 تيمي که بخت نخست صعود به پلي آف هستند، همگي از بهترين و قدرترين تيم ها محسوب مي شوند؛ اما من و شاگردانم نگران اين موضوع نيستيم. ما يک هدف داريم که آن هم قهرماني در ليگ است و فقط براي آن بازي مي کنيم. مطمئنا تلاش مي کنيم تا حادثه سال قبل تکرار نشود و بتوانيم با قهرماني، فصل را به پايان برسانيم.

   در ليگ برتر که همه تيم ها در يک گروه هستند، پلي آف معنا ندارد. فکر نمي کنيد اين تصميم فدراسيون اشتباه است؟

حرف شمارا قبول دارم. در ليگ برتر، پلي آف معنا ندارد؛ اما نمي دانم فلسفه اين تصميم فدراسيون چيست؟ اگر اعتقاد دارند که برگزاري پلي آف به فوتسال کمک مي کند و باعث موفقيت و پيشرفت اين رشته مي شود، به ما هم بگويند و مطمئن باشند ما هم استقبال مي کنيم. اميدوارم در خصوص اين موضوع بيشتر فکر کنند تا به فوتسال بانوان بيشتر کمک شود.

   شما خودتان به صورت حرفه اي در ليگ بازي کرده ايد يا مثل بعضي از مربيان به يک باره و از روي علاقه، مربي فوتسال بانوان شده ايد؟

من از سال 78 فوتسال را شروع کردم. در سال 79 با تيم منتخب خوزستان به مقام قهرماني رسيدم و در ادامه به تيم ملي دعوت شدم؛ اما رباط صليبي ام پاره شد و مجبور شدم فوتسال حرفه اي را کنار بگذارم؛ البته در رده باشگاهي در ليگ هم، در تيم هاي ديهيم شهرداري اهواز و استقلال جنوب دزفول بازي کرده ام.

   مربيگري را از چه زماني شروع کرديد؟

سال 85 وارد عرصه مربيگري شدم و تاکنون 13 سال است که کار مربيگري مي کنم.

   سابقه هدايت ملي حفاري را هم داشته ايد؟

بله من دو فصل و در سال هاي 91 -92 و 92-93 هدايت تيم فوتسال ملي حفاري را به عهده داشتم که در فصل اول، سوم شديم و در فصل دوم حضورم، موفق شديم قهرمان ايران شويم.

   ملي حفاري در اين سال ها هميشه جزو مدعيان و بخت نخست قهرماني در ليگ برتر بوده است. حضور استعدادها و ظرفيت اين تيم را چطور مي بينيد؟

حفاري در دل خوزستان است و خوزستان هم مهد فوتبال و فوتسال ايران به شمار مي رود. اينجا استعداد زياد است، فقط بايد پرورش پيدا کنند. خوشبختانه باشگاه حفاري که به يک برند معتبر در فوتسال بخصوص بانوان تبديل شده، بخوبي از اين استعدادها استفاده کرده و با پرورش آنها، به فوتسال ايران کمک مي کند. 99 درصد تيم من، بومي است. ما فقط يک بازيکن غيربومي داريم که او هم چند سال است در اهواز حضور دارد. معتقدم با اين ظرفيتي که داريم، مي توانيم با پرورش استعدادها، به فوتسال خوزستان و ايران کمک کنيم.

   براي کشف اين استعدادها به تيم هاي پايه هم توجه مي کنيد که در آينده سرمايه باشگاه شوند؟

متأسفانه ما تيم هاي پايه نداريم که بايد به اين موضوع، به شکل جدي نگاه کنيم؛ چون يک نقيصه است. من به مديريت باشگاه پيشنهاد کرده ام که تيم هاي پايه را تشکيل دهند؛ چرا که با تيم هاي پايه مي توان تيم بزرگسالان را بيمه کرد؛ البته ما چند بازيکن 15-14 ساله داريم که کنارتيم با ما تمرين مي کنند؛ اما بايد به صورت اصولي، يعني با تشکيل تيم هاي پايه، اين کار را انجام دهيم.

  امسال قول قهرماني مي دهيد؟

هيچ مربي قول قهرماني نمي دهد؛ چون فوتسال و فوتبال قابل پيش بيني نيستند، اما من و شاگردانم سعي و تلاش مضاعف مي کنيم تا با ارائه بهترين بازي ها و کسب نتايج خوب، دوباره قهرمان شويم و ملي حفاري بر بام فوتسال بانوان ايران بايستد.

 

درخشش ورزشکاران جانباز پتروشيمي بندرامام

ورزشکاران معلول و جانباز پتروشيمي بندرامام با درخشش در مسابقات ورزشي معلولان و جانبازان صنايع پتروشيمي ايران چند عنوان قهرماني را به خود اختصاص دادند.تيم هاي تنيس روي ميز، شنا و تيراندازي جانبازان و معلولان پتروشيمي بندرامام، قهرمان مسابقات صنايع پتروشيمي ايران شدند.

اين مسابقات به ميزباني شرکت عمليات غيرصنعتي و خدمات صنايع پتروشيمي در همدان و با حضور 5 تيم از پتروشيمي هاي سراسر ايران به مدت يک روز در چهار رشته برگزار شد.در رشته تنيس روي ميز بندري، تکليف، مختاري، احسان فر و گاموري  به مربيگري امين کاظمي نژاد موفق به کسب مقام قهرماني اين دوره از مسابقات شدند.به اين ترتيب تيم هاي پتروشيمي بندرامام با کسب سه مقام اول در رشته هاي تنيس روي ميز، شنا و تيراندازي از چهار رشته برگزار شده، توانستند قهرمان مسابقات جانبازان و معلولان صنايع پتروشيمي ايران شوند.

 

  صدرنشيني پتروشيمي بندرامام درتنيس روي ميز

مرحله نخست بيست و هشتمين دوره رقابت هاي ليگ برتر تنيس روي ميز باشگاه هاي ايران با صدرنشيني تنيسورهاي پتروشيمي بندر امام همراه شد. رقابت هاي ليگ برتر تنيس روي ميز باشگاه هاي ايران از هفته گذشته شروع شد و تيم پتروشيمي بندر امام، مدافع عنوان قهرماني، اين رقابت ها را بسيار توفاني شروع کرد.

 پتروشيمي بندرامام در بازي نخست توانست با نتيجه قاطع 6 بر صفر حريف خود پالايش نفت آبادان، ديگر تيم نفتي حاضر در اين رقابت ها را شکست دهد. در اين مسابقه و در بخش دوبل، افشين نوروزي و آروين رويين تن، توانستند با نتيجه 3 بر 1 و ميعاد لطفي و اميرحسين هدايي با نتيجه 3 بر 2 حريفان آباداني خود را از پيش رو بردارند. در بخش انفرادي نيز به ترتيب ميعاد لطفي با نتيجه 3 بر صفر، اميرحسين هدايي با نتيجه 3 بر 1، افشين نوروزي با نتيجه 3 بر 2 و آروين رويين تن با نتيجه 3 بر يک موفق شدند حريفان خود را شکست دهند.

پتروشيمي بندر امام در دومين ديدار خود به مصاف تيم فراسنج تهران رفت که موفق شد اين تيم را هم با اقتدار و با نتيجه 5 بر يک شکست دهد. در اين مسابقه و در بخش دوبل ميعاد لطفي و اميرحسين اهدايي موفق شدند با نتيجه 3 بر 2 و افشين نوروزي و آروين رويين تن با نتيجه 3 بر 1 حريفان خود را شکست دهند. در بخش انفرادي نيز اميرحسين اهدايي با نتيجه 3 بر 1، ميعاد لطفي با نتيجه 3 بر 2 موفق شدند حريفان خود را از پيش رو بردارند، شاگردان کاظمي نژاد در سومين بازي خود در مرحله اول ليگ برتر تنيس روي ميز موفق شدند، با اقتدار، دبيري تبريز را با نتيجه 6 بر صفر شکست دهند تا با 3 پيروزي، صدرنشين ليگ برتر تنيس روي ميز کشور شوند. در اين مسابقه و در بخش دوبل، افشين نوروزي و اميرحسين اهدايي با نتيجه 3 بر 1 و امين احمديان و آروين رويين تن با نتيجه 3 بر صفر، حريفان خود را شکست دادند. در بخش انفرادي نيز افشين نوروزي با نتيجه 3 بر صفر، امين احمديان با نتيجه 3 بر 1، احمد باشتباوي با نتيجه 3 بر 1 و اميرحسين اهدايي با نتيجه 3 بر 1 موفق شدند حريفان خود را شکست دهند.

مرحله دوم مسابقات ليگ برتر تنيس روي ميز کشور 20 آذر ماه برگزار خواهد شد؛ پتروشيمي بندرامام پس از پايان مرحله اول با 3 برد و 8.5 امتياز صدرنشين ليگ برتر تنيس روي ميز کشور است.

 

فرزند نفتي منطقه گيلان درليگ برتر فوتبال

عليرضا رستمي، فرزند ياسر رستمي از کارکنان فروش و مجاري عرضه ناحيه رودسر شرکت ملي پخش فراورده هاي نفتي منطقه گيلان به عضويت تيم فوتبال جوانان سايپا تهران درآمد تا بتواند در ليگ برتربازي کند.

عليرضا رستمي متولد 8 خرداد 1382 است و درکلاس دوم دبيرستان درس مي خواند او فوتبال را از سال 1393 يعني از سن11 سالگي به طور حرفه اي در آکادمي پديده شهرستان ساري آغاز کرد. عليرضا رستمي با تيم آکادمي پديده، قهرمان نوجوانان 15 ساله کشور در استان اصفهان در سال 1395 شده است. همچنين چند دوره قهرماني مسابقات نوجوانان استان مازندران را در کارنامه ورزشي خود دارد.

  

نايب قهرماني شنا گران ملي حفاري در جام ولايت

شنا گران تيم شرکت ملي حفاري ايران در مسابقات بزرگسالان شنا جام ولايت در استان خوزستان، عنوان نايب قهرماني را از آن خود کردند. مسابقات شنا جام ولايت با حضور 180 شناگر در قالب 17 تيم در استخر شهيد بابک معتمد اهواز برگزار شد که در پايان اين رقابت ها، نظام مهندسي با 881 امتياز، ملي حفاري 649 امتياز و هيات شنا بندر امام خميني با 429 امتياز به ترتيب عناوين اول تا سوم را به خود اختصاص دادند. تيم شنا ملي حفاري متشکل از کارکنان شرکت ملي حفاري به مربيگري عليرضا رضايي و سرپرستي پوريا حاجتي، پا به اين رقابت ها گذاشته بود.

 

 

قهرماني نفت اميديه در ليگ واترپلو  نوجوانان خوزستان

رقابت هاي ليگ واترپلو نوجوانان استان خوزستان با قهرماني تيم نفت اميديه به پايان رسيد.

رقابت هاي ليگ واترپلوي استان خوزستان در دو رده سني زير 14 سال و زير 17 سال برگزار شد که در ديدار نهايي رده سني زير 14 سال اين رقابت ها دو تيم نفت اميديه و نفت اهواز به مصاف هم رفتند که تيم اميديه موفق شد با نتيجه 6 بر 5 پيروز شود و در جايگاه نخست قرار بگيرد. تيم هاي نفت اهواز و هيات شنا ماهشهر به ترتيب دوم و سوم شدند.همچنين در رده سني زير 17 سال اين مسابقات نيز نفت اميديه با نتيجه 13 بر 7 از سد حريف اهوازي خود گذشت و در اين رده سني هم روي سکوي نخست ايستاد. تيم هاي نفت اهواز و آکادمي نوين اروند نيز به ترتيب دوم و سوم شدند.