طرح استعداديابي ورزشکاران زير15 سال مناطق نفتخيز جنوب برگزار شد

درخشش فرزندان پسر نفتي

با هدف توسعه ورزش همگاني و نيز استعداديابي ورزشکاران فرزند نفتي براي استفاده در تيم هاي قهرماني امور ورزش و تربيت بدني شرکت ملي مناطق نفت خيزجنوب، مرحله اول طرح استعداديابي فرزندان پسر زير15 سال شرکت ملي مناطق نفت خيزجنوب را برگزار کرد. مرحله اول طرح استعداديابي فرزندان پسر زير15 سال شرکت ملي مناطق نفت خيزجنوب با حضور 350 ورزشکار در 7 رشته، واليبال، تنيس روي ميز، فوتسال، بسکتبال، شطرنج، تکواندو و شنا از شرکت هاي بهره برداري نفت وگاز گچساران،نفت وگاز آغاجاري، نفت وگاز مسجدسليمان وشرکت ملي مناطق نفت خيزجنوب(اهواز) از 16 آبان ماه به مدت 2 روز به ميزباني اهواز برگزار شد که شرکت کنندگان با هم به رقابت پرداختند.

تنيس روي ميز

 نفت گچساران، عنوان قهرماني طرح استعداديابي تنيس روي ميز فرزندان پسر زير 15 سال مناطق نفت خيز جنوب را به خود اختصاص داد. مسابقات تنيس روي ميزدر سالن اختصاصي تنيس روي ميز شهرک نفت اهواز برگزار شد و بعد از نفت و گاز گچساران که قهرمان شد، تيم هاي نفت اهواز و نفت آغاجاري به ترتيب به مقام دوم و سوم رسيدند.

فوتسال

در رشته فوتسال هم اين تيم نفت و گاز آغاجاري بود که موفق شد به قهرماني برسد و بالاتر از ساير تيم ها بايستد.تيم   فوتسال نفت وگاز آغاجاري توانست با پيروزي هاي چشمگير، مقابل شرکت هاي کارون و مارون اهواز، مسجد سليمان و گچساران، مقام قهرماني اين رقابت ها را کسب کند. جلال شريفي و محمد شريفي، مربيان و محمود شريفي، سرپرستي اين تيم دراين رقابت ها را به عهده داشتند.  

شطرنج

تيم شطرنج نفت گچساران نيز عنوان برتر طرح استعداديابي فرزندان پسر زير 15 سال مناطق نفت خيز جنوب را كسب كرد. اين تيم در بخش تيمي عنوان اول را به دست آورد وتيم هاي نفت آغاجاري و نفت اهواز به ترتيب عناوين دوم و سوم را کسب کردند.

شنا

شناگران نفت آغاجاري در طرح استعداديابي شنا فرزندان پسر زير 15سال مناطق نفت خيز جنوب، گوي سبقت را در آب از حريفان خود بودند و عنوان قهرماني اين رقابت ها را به خود اختصاص دادند. تيم شنا نفت آغاجاري توانست با پيشي گرفتن از حريفان و با کسب 220 امتياز، عنوان برتر را به خود اختصاص دهد. تيم هاي شنا نفت اهواز با 219 امتياز و تيم نفت گچساران با 96 امتياز رده هاي دوم و سوم را به خود اختصاص دادند. مسابقات شنا در ماده هاي پروانه، کرال پشت، کرال سينه، قورباغه، 200 متر امدادي و 200 متر آزاد تيمي برگزار شد.

بسکتبا  ل 

بسکتباليست هاي کوچک نفت اهواز عنوان قهرماني طرح استعداديابي فرزندان پسر زير 15 سال مناطق نفت خيز جنوب را به دست آوردند. رقابت هاي بسکتبال فرزندان پسر زير 15 سال مناطق نفت خيز جنوب در مجموعه ورزشي شهرک نفت اهواز برگزار شد و بعد از تيم نفت اهواز، تيم هاي نفت اميديه و نفت گچساران عناوين دوم و سوم را کسب کردند.

تنيس روي ميز

 نفت گچساران، عنوان قهرماني طرح استعداديابي تنيس روي ميز فرزندان پسر زير 15 سال مناطق نفت خيز جنوب را به خود اختصاص داد. مسابقات تنيس روي ميزدر سالن اختصاصي تنيس روي ميز شهرک نفت اهواز برگزار شد و بعد از نفت و گاز گچساران که قهرمان شد، تيم هاي نفت اهواز و نفت آغاجاري به ترتيب به مقام دوم و سوم رسيدند.

تکواندو

تکواندوکاران نفت اهواز عنوان قهرماني طرح استعداديابي فرزندان پسر زير 15 سال مناطق نفت خيز جنوب را به دست آوردند. مسابقات تکواندو به ميزباني نفت اهواز درسالن تکواندو شهرک نفت برگزار شد وتيم نفت اهواز توانست با اقتدار قهرمان شود و تيم هاي نفت گچساران و نفت مسجدسليمان عناوين دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

واليبال

در رشته واليبال که از پنجشنبه 16 آبا ن ماه در سالن واليبال مجموعه ورزشي شهرک نفت اهواز آغاز شده بود، تيم نفت آغاجاري به مقام اول رسيد. پس از تيم نفت آغاجاري که عنوان قهرماني را کسب کرد، تيم هاي نفت اهواز و نفت گچساران عناوين دوم و سوم را به دست آوردند.

 

نفت و گازگچساران قهرمان دورنخست ليگ برترواترپلو

مرحله نخست بيست و نهمين دوره ليگ برتر واترپلو با صدرنشيني و قهرماني  نفت و گازگچساران در گروه B اين رقابت ها به پايان رسيد.

مسابقات بيست و دومين دوره ليگ برتر واترپلو باشگاه هاي ايران از هفته گذشته با حضور 8 تيم در دو گروه با حضور تيم هاي پرسپوليس، دانشگاه آزاد اسلامي، استخر شهيد نوفلاح و سايپا در گروه A و تيم هاي رعد پدافند، پيشگامان کوير يزد، نفت اميديه و نفت و گاز گچساران در گروهB و به صورت متمرکز برگزار مي شود.

تيم نفت و گازگچساران که در گروهB قراردارد، موفق شد با 3 پيروزي پياپي به عنوان صدر نشين و قهرمان دور نخست به کار خود پايان دهد.نفت و گاز گچساران بيست و دومين دوره ليگ برتر واترپلو باشگاه هاي ايران  با ديدار مقابل تيم پيشگامان کوير يزد، کار خود را شروع کرد. شاگردان علي بهمني آزاد در ديداري سخت و نفسگير موفق شدند، تيم سختکوش يزدي را با نتيجه نزديک 12 بر 11شکست دهند تا ليگ را با پيروزي شروع کرده باشند.تيم نفت و گاز گچساران سپس در ديدار دوم خود به مصاف رقيب سنتي و هم نام نفتي خود، يعني نفت اميديه رفت و موفق شد در دربي نفتي ها اين تيم را با نتيجه 15 بر 9 شکست دهد.تيم نفت و گاز گچساران در آخرين بازي مرحله نخست به مصاف تيم رعد پدافند رفت و موفق شد درديداري که تيم برتر ميدان بود، حريف خود را با نتيجه 11 بر 6 شکست دهد تا صدرنشين و قهرمان گروه B درمرحله نخست اين رقابت ها باشد.

تيم واترپلو نفت و گاز گچساران که همواره يکي از تيم هاي مدعي ليگ برتر واترپلو از گذشته تا کنون بوده، درشروع فصل جديد توانست با يک کامبک موفقيت آميز، دل هواداران اين رشته ورزشي را به حضور مجدد و مقتدرانه در ليگ برتر اميدوار کند.

مرحله دوم مسابقات گروه B به ميزباني پيشگامان کوير يزد 7 و 8 آذر برگزار خواهد شد و نفت و گاز گچساران در دور چهارم اين مسابقات، ميزبان است.

مرحله اول اين رقابت ها به ميزباني دو تيم نوفلاح و رعد پدافند در استخر بين المللي 9 دي مجموعه ورزشي شهيد شيرودي برگزار شد. در پايان اين مرحله تيم هاي پرسپوليس و گچساران به ترتيب در گروه A و B هر دو با شش امتياز صدرنشين شدند.

 

قهرماني بانوي تنيسور پتروشيمي بندرامام

بانوي تنيسورپتروشيمي بندرامام، قهرمان مسابقات تنيس روي ميز بانوان بزرگسال شهرستان بندرماهشهر شد. مسابقات تنيس روي ميز شهرستان بندرماهشهر جمعه 11 آبان با حضور 12 بازيکن و به ميزباني پتروشيمي رازي برگزار شد که سارا رمضاني، نماينده پتروشيمي بندرامام در اين دوره از مسابقات با مربيگري زهرا علوي موفق به کسب مقام اول مسابقات تنيس روي ميز رنکينگ بزرگسالان بانوان شهرستان بندرماهشهر شد. اين بازيکن پيش از اين توانسته بود چند مقام اول و دوم در مسابقات استاني و شهرستاني براي پتروشيمي بندرامام کسب کند.

 

نايب قهرماني نونهالان نفتي در واليبال

تيم واليبال مناطق نفت خيز جنوب-اهواز با درخشش درمسابقات واليبال نونهالان پسر کلانشهر اهواز، نايب قهرمان شد.

مسابقات واليبال قهرماني نونهالان پسر کلانشهر اهواز با حضور 16 تيم و 160 ورزشکار در 4 گروه 4 تيمي با انجام 32 مسابقه درآبان ماه 98 برگزارشد که بعداز برگزاري مسابقات دوره اي در مرحله گروهي و سپس حذفي در مراحل بعدي، تيم واليبال مناطق نفت خيز جنوب- اهواز موفق شد، با پشت سر گذاشتن رقبايش و حضور در مرحله پاياني، به مقام دوم اين دوره از مسابقات دست پيدا کند. تيم هاي تابان و فراز اهواز، به ترتيب قهرمان و سوم شدند.

 

همايش کوهپيمايي مسجد سليماني ها

کارکنان نفت مسجدسليمان در همايش کوهپيمايي يک روزه، به پاکسازي طبيعت از زباله و پلاستيک پرداختند. اين همايش يک روزه با هدف افزايش روحيه نشاط و شادابي با حضور کارکنان امور ورزش شرکت در ارتفاعات مشرف برسد و نيروگاه مسجدسليمان برگزار شد. کارکنان شرکت کننده در اين رويداد، ضمن کوهپيمايي 2 ساعته در طبيعت و کسب روحيه عالي براي حضور پرانرژي در محيط کار، با جمع آوري زباله هاي رها شده در طبيعت و پاکسازي منطقه از زباله بخصوص زباله هاي پلاستيکي که دشمن بزرگ محيط زيست و امنيت جاني حيوانات است، بار ديگر علاقه مندي کارکنان صنعت نفت به طبيعت را به تصوير کشيدند.  نفرات شرکت کننده در کوهپيمايي عبارت است از: روح الله بهمني، شاهرخ قياسي، مسعود فيروزي، اميد معصومي نيا، محمدعلي عبداله پور، حميد فرخي، امين حسيني، عبدالصالح داودي تبار، امير سمالي، فرشادعاليوند، اميد شفيعي، نويد کيارسي، ابراهيم شريفي، محمد قلي ظاهري، ابوطالب بندرپور، سامان غيبي، صادق جعفري، مهدي صالحي، مرتضي توفيق دوست، رضا باقري، يونس آقابيگي، محمود جمالپور، صادق نصيري، سعيد براتي، مهدي نظريان فرد، اردشيرالهي فر، احسان خشن، محسن نامداريان، ميثم مرادي، سروش مهدي پور، موسي عاليوند و محمود اميدي کيا( راهنما).