تشريح اولويت هاوبرنامه هاي شرکت ملي حفاري در حوزه ورزش

فعاليت 15 هزارنفري   در ورزش همگاني

مشعل    شرکت ملي حفاري اهواز، يکي از شرکت هاي نفتي فعال در امر ورزش وزارت نفت در دو بخش همگاني و قهرماني است که در بخش قهرماني، عناوين زيادي را براي ورزش نفت در کشور و ميادين بين المللي کسب کرده است. سيدسالار محمدنيا، مديرعامل باشگاه فرهنگي- ورزشي ملي حفاري ايران در گفت وگو با «مشعل» در خصوص فعاليت اين شرکت در بعد ورزش همگاني و قهرماني، برگزاري طرح اوقات فراغت، مهم ترين برنامه هاي نيمه دوم سال جاري و آخرين وضعيت مدارس فوتبال و فوتسال اين باشگاه توضيحاتي ارائه کرد که با هم مي خوانيم.

سيد سالار محمدنيا در ابتداي اين گفت وگو به قهرماني تيم وزنه برداري جوانان و نايب قهرماني تيم بزرگسالان اين باشگاه در هفته نخست ليگ برتر باشگاه هاي ايران اشاره کرد و گفت: در هفته نخست اين مسابقات، با ترکيبي از جوانان مستعد بومي حضور يافتيم و در نهايت در رده جوانان قهرمان و در رده سني بزرگسالان  نايب قهرمان کشور شديم.  ما با توجه به محدوديت هاي بودجه اي، با کمترين هزينه در اين رقابت ها حضور پيدا کرديم و توانستيم با استفاده حداکثري از کمترين امکانات، بهترين نتايج را کسب کنيم که تلاش و تعصب بازيکنان بومي ما و کادر فني ستودني است.

همسو با ديدگاه وزير

 مديرعامل باشگاه ملي حفاري بابيان اينکه بر اساس ديدگاه وزير نفت، صرفه جويي در رشته هاي مختلف ورزشي را در دستور کار قرار داده ايم، گفت: در رشته فوتبال در رده هاي مختلف ازجمله نوجوانان، جوانان و بزرگسالان فعاليت مي کنم و در رشته فوتسال بانوان هم اکنون در رده سوم جدول جاي داريم و يکي از مدعيان قهرماني به شمار مي رويم، در فوتسال آقايان نيز تلاش مي کنيم نتايج در خور شان وزارت نفت و استان خوزستان  را کسب کنيم.

 ما هم اکنون با 40 درصد بودجه قهرماني سال 1396 در حال فعاليت هستيم و  بهترين نتايج را در رشته هاي مختلف کسب کرده ايم و از نتايج به دست آمده رضايت کامل دارم.

برنامه هاي ورزش همگاني در نيمه دوم سال جاري

مديرعامل باشگاه ملي حفاري ايران به آخرين وضعيت و برنامه هاي در دست اقدام در خصوص ورزش همگاني در اين شرکت اشاره کرد و گفت: اجراي برنامه هاي مناسبتي، حضور در مناطق عملياتي و اجراي برنامه هاي مختلف ورزشي در بيش از 40 دکل حفاري، برگزاري مسابقات طناب کشي و دارت و برنامه هاي مفرح و شاد براي کارکنان، برگزاري مسابقات پياده روي به مناسبت هفته دفاع مقدس براي خانواده هاي کارکنان و راه اندازي کميته سلامت بر اساس ابلاغيه امور ورزش شرکت ملي نفت ايران (در همين زمينه يک کلينيک طبي- ورزشي و تشکيل پرونده پزشکي ورزشي براي کارکنان تدارک ديده شده) براي همکاران در دست اجراست.

15 هزار نفر در ورزش همگاني فعاليت دارند

  محمدنيا در ادامه اين گفت وگو با بيان اينکه تقويم خوبي براي ورزش همگاني امسال باشگاه ملي حفاري تدارک ديده شده، تصريح کرد: تاکيد موسوي، مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران، بر توسعه و گسترش ورزش همگاني در بين خانواده هاي کارکنان شرکت ملي حفاري ايران است که بر اساس رهنمودهاي ايشان، اولويت و اساس برنامه ريزي هاي ما، اجراي بخشنامه هاي وزير نفت است و هر جا که برنامه ها با بخشنامه هاي ابلاغي منافات داشته باشد، از اعزام تيم ها خودداري مي کنيم. او در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينکه هم اکنون بيش از 15 هزار نفر از آقايان و بانوان در ورزش همگاني اين شرکت فعاليت دارند، گفت: در ورزش همگاني بانوان در 13 رشته آمادگي جسماني، پيلاتس، ايروبيک، تنيس روي ميز، تکواندو، کاراته، تيراندازي، بدمينتون، بسکتبال، واليبال، فوتسال، شنا و شطرنج فعاليت داريم. رئيس امور ورزش و تربيت بدني شرکت ملي حفاري ايران در ادامه افزود: آقايان نيز در 16 رشته در بخش ورزش همگاني از جمله آمادگي جسماني، تنيس روي ميز، کاراته، تکواندو، کشتي، شطرنج، بسکتبال، واليبال، فوتبال، فوتسال، تنيس خاکي، شنا، بدنسازي و پرورش اندام، وزنه برداري، گلف و تيراندازي در حال فعاليت هستند.

فعاليت 500 نفر در مدارس فوتبال و فوتسال

محمدنيا درباره مدارس فوتبال و فوتسال اين باشگاه نيز اظهار داشت: در مدرسه فوتبال بيش از 300 نفرو در مدرسه فوتسال نيز بيش از 2 هزار نفر فعاليت دارند، ضمن اينکه اولين کارگاه سلامت را براي خانواده ها و ورزشکاران در تقويم ورزشي داريم و براي مربيان و دستياران آنها هم برنامه هاي مختلف آموزشي را در دستور قرار داده ايم که در نيمه دوم امسال اجرايي مي شود.

پوشش ورزشي10 هزار نفري فرزندان نفتي

مديرعامل باشگاه ورزشي- فرهنگي شرکت ملي حفاري ايران در بخش پاياني صحبت هاي خود يادآور شد: در بخش ورزش قهرماني نيز در 7 رشته فوتبال بزرگسالان، فوتبال جوانان، فوتبال نوجوانان، وزنه برداري، فوتسال بانوان و آقايان و تيراندازي آقايان فعاليت داريم که شرکت کنندگان موفق شده اند انتظارات را برآورده کنند و مانند سال هاي گذشته در صف مدعيان قرار داشته باشند، ضمن اينکه در طرح اوقات فراغت امسال بيش از 10 هزار نفر از فرزندان کارکنان در رشته هاي مختلف ورزشي را تحت پوشش قرار داديم و 500 نفر نيز ورزش شنا را فرا گرفتند.  محمدنيا در پايان خاطرنشان کرد: فعاليت هاي اين باشگاه در رشته هاي فوتسال، بسکتبال و فوتبال به صورت مستمر ادامه دارد.

 

هفته خوب تيم هاي بانوان نفتي در ورزش قهرماني کشور

هفته اي که گذشت را بايد به نام بانوان ورزشکار نفتي نوشت. بانوان هندباليست، فوتباليست و فوتساليست نفتي موفق شدند با پيروزي در ديدارهايي که پيش رو داشتند، هفته خوبي را پشت سر بگذارند و در جمع مدعيان قرار بگيرند.  همان قدر که مردان ورزشکار  نفتي در فصل جديد رقابت هاي مختلف ورزشي در تيم هاي خود خوب عمل کردند، بانوان نيز همقدم با آنان روزهاي خوبي را در رشته هاي مختلف ورزشي طي مي کنند؛ البته يکي دو تيم هم نتايج جالبي نگرفتند که بايد گفت همان طور که در ورزش قهرماني پيروزي وجود دارد، شکست هم وجود داشته و جزئي از ورزش است. با تمام اين اوصاف مطمئنا در ادامه راه ساير تيم هاي ديگر هم مي توانند با درخشش در مسابقات مختلف و کسب نتايج لازم، باعث سرافرازي نام نفت باشند.

سومين برد پياپي و حضور در جمع مدعيان

پالايش گاز ايلام که فصل جديد ليگ برتر فوتبال بانوان باشگاه هاي ايران را خوب آغاز کرده، در هفته چهارم اين رقابت ها، سومين پيروزي فصل خود را جشن گرفت.

شاگردان ايناس آراسته نژاد که در هفته چهارم ليگ برتر فوتبال بانوان ايران به انزلي سفرکرده بودند، مقابل تيم ملوان اين شهر با ارائه يک بازي برتر موفق شدند به پيروزي برسند.  پالايش گاز ايلام توانست ملوان را در خانه اش با نتيجه دو بر يک شکست دهد تا با کسب 3 امتياز اين ديدار 9 امتيازي شود و با تفاضل گل کمتر در رتبه چهار بايستد. مرضيه نيکخواه، مهاجم آماده و چارچوب شناس ايلام هر دو گل تيم مهمان را وارد دروازه قوي سپيد کرد.

صدرنشيني مقتدرانه

در هندبال هم تيم تأسيسات دريايي در ادامه درخشش خود در فصل جديد ليگ برتر هندبال بانوان باشگاه هاي ايران موفق شد يک پيروزي ديگر کسب کند تا بااقتدار در صدر جدول قرار بگيرد. شاگردان مهسا معتمدي در مهم ترين ديدار هفته دوم در تالار هندبال تهران، برابر تيم پرستاره و پرهزينه اشتاد سازه مشهد قرار گرفتند و موفق شدند در ديداري نزديک و سخت، حريف قدرتمند خود را با نتيجه 24 بر 21 شکست دهند. تأسيسات دريايي با اين برد 4 امتيازي شد و بااقتدار در صدر جدول باقي ماند و اشتاد سازه به رده سوم سقوط کرد. تيم بانوان نفت و گاز گچساران، ديگر نماينده نفتي ها در اين هفته مغلوب تيم هيات کيش شد.

 دريک قدمي صدر جدول

تيم فوتسال بانوان ملي حفاري اهواز که از مدعيان اين رشته ورزشي در کشور است و قهرماني هاي زيادي را کسب کرده، در فصل جديد هم يکي از مدعيان قهرماني به شمار مي رود. شاگردان مينا باراني در هفته دوازدهم اين رقابت ها در خانه، ميزبان تيم دختران کوير مس کرمان بودند که توانستند با ارائه يک بازي برتر، حريف کويرنشين خود را با نتيجه پرگل 4 بر 2 شکست دهند. فاطمه رحمتي( 2 گل)، فاطمه پاپي (يک گل ) و سهيلا ملمولي(يک گل) گل هاي تيم ملي حفاري را در اين ديدار به ثمر رساندند.ملي حفاري با اين پيروزي 28 امتيازي شد و به يک قدمي صدرنشيني رسيد. تيم فوتسال پالايش نفت آبادان هم اين هفته در شيراز، تيم پارس آراي را در خانه اش با نتيجه 3 بر 2 شکست داد تا با اين پيروزي و کسب 3 امتياز در ميانه جدول به اوضاع خود سروسامان داده باشد.

 

درخشش گلفرهاي مسجدسليماني

مسابقات انفرادي گلف، ويژه گراميداشت هفته تربيت بدني و شهداي صنعت نفت، با درخشش گلفرهاي نفت مسجدسليمان خاتمه يافت. مسابقات انفرادي گلف مسجدسليمان به مدت 2 روز با حضور 30 گلفر مطرح تيم هاي ليگ برتر کشور به ميزباني شرکت بهره برداري نفت و گاز مسجدسليمان و در مجموعه زمين هاي گلف نفت مسجدسليمان برگزار شد.در پايان اين مسابقات، حميد شهني با 143 ضربه مقام اول اين مسابقات را کسب کرد و سجاد کرم پور و عباس قنبري هر دو با 144 ضربه مقام هاي دوم و سوم را به دست آوردند.

در مراسم اهداي جوايز اين مسابقات، رئيس هيأت گلف مسجدسليمان ضمن تقدير از استقبال گلفرها اين مسابقات، از برگزاري مجدد تورنمنت معتبر و رسمي يادواره مرحوم شهباز حسين پور به ميزباني مسجدسليمان خبر داد.ابوذر شجاعي برجويي در تکميل اين خبر گفت: با درخواست اين هيأت و موافقت و تصويب فدراسيون گلف کشور، معتبرترين تورنمنت گلف کشور بار ديگر به ميزباني شهر مسجدسليمان، مهد و زادگاه گلف کشور برگزار مي شود.

 

پياده روي و دوچرخه سواري خانوادگي کارکنان شرکت خطوط لوله

همايش پياده روي و دوچرخه سواري خانوادگي کارکنان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت به مناسبت هفته تربيت بدني در منطقه خليج فارس برگزار شد.  محمد شهاوند، مسؤول ورزش منطقه خليج فارس با اعلام اين خبر گفت: برگزاري پياده روي هاي خانوادگي و دوچرخه سواري، محلي مناسب براي توسعه سلامت روحي و جسمي و بهانه اي براي گرد آمدن اعضاي خانواده در کنار هم و شرکت در يک رويداد بزرگ ورزشي - فرهنگي است.او در ادامه افزود: دسترسي آسان آحاد مردم به امکانات ورزش همگاني، زمينه تخليه انرژي، آرامش رواني و ارتقاي قدرت بدني را فراهم و از بيماري هاي جسمي و روحي پيشگيري مي کند.

مسؤول ورزش منطقه خليج فارس در خصوص مسافت طي شده ادامه داد: پياده روي و دوچرخه سواري خانوادگي به ترتيب به مسافت چهار کيلومتر و 10 کيلومتر در شهرک مرواريد برگزار شد و در پايان به قيد قرعه به 10 خانوار شرکت کننده در پياده روي، دوچرخه به مدت دو هفته امانت داده شد تا مشارکت گسترده خانواده همکاران در اجراي برنامه هاي ورزشي، بويژه در بحث ورزش هاي همگاني بيشتر شود.