با 2 قهرماني و يک نايب قهرماني

فوتبال ساحلي در سيطره پارس جنوبي قرار گرفت

تيم فوتبال ساحلي پارس جنوبي بعد از سه دوره قهرماني پي در پي در ليگ برتر فوتبال ساحلي ايران در فصل (98-99) به نايب قهرماني بسنده کرد.تيم فوتبال پارس جنوبي که در اين فصل، تغييرات بي شماري از نيمکت و کادر فني گرفته تا بازيکنان داشت،  موفق شد با ترکيبي جوان و بومي شده، در پايان فصل به مقام دوم ليگ برتر فوتبال ساحلي ايران برسد. پارس جنوبي، فصل جديد را با سرمربيگري علي نادري و حضور بازيکنان جوان، بومي و جوياي نام شروع کرد و از همان ابتدا با رقيب سنتي خود، گلسا پوش يزد در کورس قهرماني قرار گرفت و پا به پاي هم در جدول حرکت کردند؛ اما جداشدن 4 ملي پوش و حضور بازيکنان جوانان و بومي، کاررا براي اين تيم کمي سخت کرد. تغييرات در پارس جنوبي در ادامه فصل هم ادامه داشت تا جايي که در نيم فصل هم علي نادري از جمع شاگردانش جدا شد و مسلم مسيگر، کاپيتان تيم هدايت زردپوشان را به عنوان مربي بازيکن در ادامه کار به عهده گرفت.با تمام اين اوصاف، پارس جنوبي در قامت يک مدعي باقي ماند و تا روز آخر براي دفاع از مقام قهرماني خود جنگيد؛ اما براي رسيدن به هدف 2 امتياز کم آورد تا بعد از سه فصل پياپي به نايب قهرماني بسنده کند.پارس جنوبي در هفته آخر در يزد تيم آبفاي اين شهر را شکست داد تا با 53 امتياز، نايب قهرمان شود. با توجه به سرمايه گذاري که باشگاه پارس جنوبي در فوتبال ساحلي در رده پايه، به صورت آکادمي و حرفه اي انجام داده است، تيم هاي جوانان و اميد اين باشگاه در ليگ هاي برتر فوتبال ساحلي جوانان و اميد کشور به ترتيب قهرمان شدند تا اين باشگاه، فصل خوبي را با دو قهرماني و يک نايب قهرماني پشت سر بگذارد. به همين دليل مي توان ادعا کرد که فوتبال ساحلي ايران در سيطره زردپوشان پارس جنوبي است.

 

مدير تيم فوتبال ساحلي پارس جنوبي در گفت وگو با «مشعل»:

 سرمايه گذاري روي بازيکنان بومي جواب داد

اکبر فريد، مدير تيم فوتبال ساحلي پارس جنوبي از حرکت باشگاه به سمت و سوي جوانگرايي و بومي شدن مي گويد و با اشاره به اين موضوع و دستاوردهاي آن گفت: در اين دو سال باشگاه به سمت بومي گرايي و پيدا کردن استعدادهاي جوان استان بوشهررفت و خدا را شکر توانستيم با تکيه به اين تفکر و سرمايه گذاري روي بازيکنان جوان بومي در دو رده جوانان و اميدها به مقام قهرماني برسيم و در رده بزرگسالان هم با ترکيبي جوان و بومي، نايب قهرمان ليگ برترشويم.

ليگ پويا با سطح کيفي بالا

 وي در ابتداي صحبت هايش به ليگ برتر فوتبال ساحلي اشاره کرد و گفت: ليگ امسال، ليگ خوب و پويايي بود. قبلا ليگ برتر فوتبال ساحلي زير نظر کميته فوتبال ساحلي برگزار مي شد که زياد خوب نبود؛ اما دو سال است که بازي هاي ليگ برتربه طور مستقيم زير نظر سازمان ليگ برگزار مي شود که خدا را شکر با برنامه ريزي و هماهنگي هايي که سازمان ليگ با باشگاه ها دارد، ليگ پويا و شادابي شده و نسبت به قبل خيلي بهتر برگزار مي شود.

3 قهرماني پي در پي

فريد در ادامه به وضعيت تيم فوتبال پارس جنوبي اشاره و عنوان کرد: ليگ برتر فوتبال ساحلي با 12 تيم برگزار مي شود که پارس جنوبي سه سال است پي در پي قهرمان ليگ شده است. دو سال است که کادر فني خود را تغيير داده ايم و به کادر فني و بازيکنان جوان بومي روي آورده ايم که علي نادري به عنوان سرمربي و مسلم مسيگر به عنوان مربي و کاپيتان، سکاندار تيم ما را به عهده دارند. مسيگر از اسطوره ها و نخبگان فوتبال ساحلي ايران است.

ملي پوشان جدا شدند

مدير تيم فوتبال ساحلي پارس جنوبي در خصوص تغيير و رفتن ملي پوشان تيم گفت: در اين دو سال که ما به سمت بومي گرايي و کشف استعدادهاي جوان استان بوشهر رفتيم، با وجود از دست دادن پنج ملي پوش خود امسال توانستيم با بازيکنان جوان بومي نايب قهرمان ليگ شويم. ملي پوشاني چون مرادي، اکبري، بهزادپور و... با حضور چند ساله خود در استان بوشهر توانستند بهترين نتيجه را براي ما کسب کنند که ضمن تشکر از زحمات آنها، اميدوارم در آينده نيز همچنان موفق باشند.

نايب قهرماني در ليگ برتر

فريد در مورد نايب قهرماني پارس جنوبي در ليگ برتر امسال گفت: با توجه به بومي گرايي و استفاده از جوانان بوشهري در ليگ امسال بهترين نتايج را کسب کرديم و تا هفته آخر، مدعي کسب مقام قهرماني بوديم. تيم ما با رقيب هميشگي خود گلساپوش يزد که يکي از تيم هاي خوب ليگ که از نظر ساختار فني و امکاناتي عالي است، تا آخرين لحظه رقابت کرد که متاسفانه در پايان با اختلاف 2 امتياز، گلساپوش قهرمان و پارس جنوبي نايب قهرمان شد.

جوانگرايي و بومي سازي

وي در مورد جوانگرايي در باشگاه پارس جنوبي گفت: چند سالي است که در رده هاي پايه اميد و جوانان فعاليت داريم و در حال حاضر در هر رده قهرمان کشور هستيم. براي همين طي دو سالي که ما به سمت بومي گرايي و پيدا کردن استعدادهاي جوان استان بوشهر رفتيم، نتيجه خوبي گرفتيم و هم اکنون شما ثمره آن را مي بينيد که با قهرماني هاي متعدد همراه بوده و اين جوانان در ليگ برتر هم عصاي دست تيم شده اند. فريد در مورد حضور تيم ملي در المپيک ساحلي قطر 2019 گفت: همان طور که اطلاع داريد، بعد از رفتن اکتاويو و آمدن هاشم پور تغييرات زيادي در تيم ملي هم از لحاظ کادر فني و هم بازيکنان ايجاد شده و حضور جوانان در تيم ملي پررنگ تر شده است. من مطمئن هستم اگر به اين تيم زمان بدهيم تا بيشتر تجربه کسب کند، مي تواند آينده خوبي داشته باشد. بازي هاي جهاني ساحلي، اولين تجربه حضور بازيکنان جوان و هاشم پور و اعضاي کادر فني بوده است. معتقدم که مربيان ايراني از لحاظ فني مي توانند عملکرد خوبي داشته باشند و اعتقادي به مربيان خارجي ندارم.مدير تيم فوتبال ساحلي پارس جنوبي اظهار کرد: حال که به سمت جوانگرايي و بومي شدن رفتيم، انتظار داريم مسوولان بيشتر از تيم ما حمايت کنند. همسو با مسووليت اجتماعي سعي کرديم بازيکنان جوان و بااستعداد را در فوتبال ساحلي پيدا کنيم و با پرورش آنها تيم خوبي بسازيم. اين بازيکنان آينده نفت هستند و مي توانند باعث سرافرازي پرچم نفت در مسابقات فوتبال ساحلي باشند و از سوي ديگر مي توانيم براي تيم ملي هم پشتوانه سازي کنيم تا مثل هميشه نفت حامي ورزش کشور باشد.

 

پرواز نفتي ها با قاليچه سليمان

اگر بگوييم اين روزها و اين هفته ها، روز و هفته نفتي هاي مسجدسليمان است، سخني به گزاف نگفته ايم.تيم فوتبال نفت مسجدسليمان در اين هفته ها روي ابرها حرکت مي کند و به قول معروف سوار بر قاليچه سليمان در ليگ برتر فوتبال ايران و جام حذفي به بزرگان فوتبال ايران تنه زده و با نتايجي خوب چشم ها را به خود خيره کرده است.شاگردان مهدي تارتار ابتدا در جام حذفي باشگاه هاي ايران دست به کار بزرگي زدند و در مشهد تيم متمول شهرخودرو را با تک گل احمد جبوري شکست دادند تا قدم به مرحله يک هشتم جام حذفي بگذارند. بردن شهرخودرو که اين روزها در فوتبال ايران به يک مدعي تبديل شده و در خانه و بيرون خانه همه را شکست مي دهد، کار بزرگي بود و بايد گفت مشهدي ها اسير بازي خوب جوانان نفتي شدند. تيم فوتبال نفت مسجدسليمان در ادامه و در ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران، ضمن حفظ رکورد شکست ناپذيري خود در هفته هفتم، در خانه  و در حضور تماشاگران پرشور مسجدسليماني موفق شد با شوت سرکش و از راه دور پيام ملکيان، تيم شاهين بوشهر را شکست دهد تا به جمع بالانشينان و مدعيان اضافه شود. شاگردان تارتار در خانه، دومين پيروزي فصل خود را جشن گرفتند . سپس به تبريز رفتند و تيم ماشين سازي اين شهر را هم با نتيجه تساوي بدون گل متوقف کردند و اکنون با 12 امتياز در مکان هشتم جدول در کنار تيم هاي بزرگي مثل استقلال قرار گرفت.نفت مسجدسليمان به همراه سپاهان و تراکتور صدرنشين، تنها تيم هايي هستند که تاکنون و در هفت بازي متوالي در ليگ شکست نخورده اند که اين يک رکورد براي نفت مسجدسليمان در سه دوره حضورش در ليگ برتر محسوب مي شود.

 

بندرامام، قهرمان آمادگي جسماني كاركنان پتروشيمي

تيم پتروشيمي بندرامام در مسابقات آمادگي جسماني كاركنان صنايع پتروشيمي موفق به کسب مقام قهرماني شد.تيم آمادگي جسماني پتروشيمي بندرامام در مسابقات آمادگي جسماني كاركنان صنايع پتروشيمي كه در سطح شركت هاي منطقه ويژه اقتصادي بود، موفق به کسب مقام اول شد.مسابقات آمادگي جسماني شركت هاي منطقه ويژه اقتصادي (صنايع پتروشيمي) با حضور 9 تيم از پتروشيمي هاي بندرامام، رازي، اميرکبير، مارون، فن آوران، اروند، فجر، تندگويان و سازمان منطقه ويژه پتروشيمي به مدت يک روز در سالن کيميا شهرک بعثت و به ميزباني پتروشيمي اميرکبير برگزار شد.بازيکنان تيم پتروشيمي بندرامام شامل يعقوب سجادي، خليل زنگويي، علي ديلمي، فرهاد اسدي و لقمان قريشوند بودند که با سرپرستي حسن فيصلي مهر و مربيگري مجيد گل عليزاده در اين مسابقات حضور درخشان داشتند.تيم هاي پتروشيمي فجر و پتروشيمي اميرکبير نيز به ترتيب توانستند مقام هاي دوم و سوم اين مسابقات را کسب کنند.

 

نفت آبادان اولين شکست تراکتور را رقم زد

تيم فوتبال نفت آبادان در ادامه روند رو به رشد خود در هفته هشتم ليگ برتر در خانه دست به کاربزرگي زد و تيم بدون باخت تراکتور را که در صدر جدول حضور داشت شکست داد.شاگردان اسکوچيچ  با اين پيروزي در جرگه مدعيان قرار گرفتند.

همچنين در هفته هفتم  دو تيم فوتبال نفت آبادان و پارس جنوبي جم به ميزباني تيم فوتبال پارس جنوبي به مصاف هم رفتند که اين ديدار تمام نفتي، برنده اي نداشت. تيم فوتبال نفت آبادان که در اين فصل به جرگه مدعيان اضافه شده و با ارائه بازي هاي خوب در جمع تيم هاي برتر بالاي جدول حضور دارد. شاگردان اسکوچيچ در جم بازي قابل قبولي را به نمايش گذاشتند؛ اما از موقعيت ها استفاده نکردند تا به تساوي بدون گل رضايت دهند. البته پارس جنوبي هم اين فرصت را داشت که از روي نقطه پنالتي به گل برسد؛ اما اين فرصت را با کاپيتان خود، ابراهيمي، از دست داد. نفت آبادان با کسب اين مساوي و پيروزي 15 امتيازي شد.