پتروشيمي بندر امام قهرمان مسابقات خليج فارس    

بانوان پتروشيمي بندر امام با قهرماني در چهار رشته ورزشي مسابقات صنايع پتروشيمي خليج فارس به كار خود پايان دادند. مسابقات ورزشي صنايع پتروشيمي خليج فارس در بخش بانوان به ميزباني شركت عمليات غيرصنعتي در بندر ماهشهر برگزار شد كه طي آن بانوان پتروشيمي بندر امام در چهار رشته ورزشي، مقام اول و در يك رشته، مقام دوم را كسب كردند. اين مسابقات در هفت رشته ورزشي برگزار شد كه بانوان پتروشيمي بندر امام توانستند در رشته هاي شنا، شطرنج، تيراندازي و آمادگي جسماني قهرمان شوند. در رشته تنيس روي ميز نايب قهرمان شدند و در رشته بدمينتون نيز مقام سوم را از آن خود كردند. پتروشيمي بندر امام همسو با اهداف مسووليت اجتماعي و اجراي اهداف مديريت ارشد سازمان و همچنين با تدوين يك برنامه منظم توانست در بخش ورزش همگاني و توانمندي كاركنان و خانواده ها در مقوله ورزش، اقدام هاي مهمي را انجام دهد که موفقيت بانوان اين شركت در مسابقات ورزشي، ثمره اين اقدام ها بوده است. نتايج مسابقات در رشته هاي برگزار شده به شرح زير است :

شنا

مقام اول: پتروشيمي بندر امام

مقام دوم: پتروشيمي مبين

مقام سوم: پتروشيمي رازي

شطرنج

مقام اول: پتروشيمي بندر امام

مقام دوم: پتروشيمي تند گويان

مقام سوم: پتروشيمي رازي

تيراندازي

مقام اول: پتروشيمي بندر امام

مقام دوم: سازمان منطقه ويژه

مقام سوم: پتروشيمي تندگويان

آمادگي جسماني

مقام اول: پتروشيمي بندر امام

مقام دوم: پتروشيمي جم

مقام سوم: پتروشيمي برزويه

تنيس روي ميز

مقام اول: پتروشيمي رازي

مقام دوم: پتروشيمي بندر امام

مقام سوم: پتروشيمي جم

بدمينتون

مقام اول: پتروشيمي رازي

مقام دوم: پتروشيمي جم

مقام سوم: پتروشيمي بندر امام

 

حضور نوجوان نفتي در المپياد  استعدادهاي برتر کشور

چهار بازيکن مدرسه فوتسال نفت اهواز براي شرکت در المپياد فوتسال پسران کشور در قالب تيم منتخب خوزستان انتخاب شدند. مسوول استعداديابي فوتبال و فوتسال نفت اهواز با تاييد خبر حضور بازيکنان مدرسه فوتبال نفت اهواز در تيم منتخب خوزستان گفت: در ليست تيم منتخب فوتسال استان خوزستان، اسامي چهار بازيکن از مدرسه فوتسال نفت اهواز به نام هاي محمود حريزاوي، حسين شهابي مهر، اميرحسين مالکي و عرفان ابوشامه ديده مي شود.  اردوي انتخابي تيم فوتسال پسران زير 15 سال استان خوزستان با حضور 600 بازيکن از سراسر استان برگزار شد و در نهايت چهار بازيکن از مدرسه فوتسال نفت اهواز براي اعزام به المپياد انتخاب شدند. اصغر لرکي، مربي نفت اهواز نيز به عنوان سرمربي تيم استان انتخاب شده است. مدرسه فوتسال و فوتبال نفت اهواز در سال هاي اخير از باشگاه هاي موفق در حوزه بازيکن سازي نوجوان و جوان فوتبال و فوتسال در استان و کشور بوده است. امسال دومين دوره المپياد استعدادهاي برتر کشور در رده هاي سني کمتر از 15 سال پسران و دختران در 96 رشته متعدد به ميزباني استان هاي مختلف در حال برگزاري است؛ اين مسابقات، جنبه انتخابي براي حضوري قدرتمند در بازي هاي المپيک 2020 توکيو دارد.

 

صعود بسيجيان کوهنورد منطقه مرکزي به کوه سفيدخاني 

گروه کوهنوردي بسيجيان شرکت خطوط لوله ومخابرات نفت ايران منطقه مرکزي به مناسبت گراميداشت هفته دفاع مقدس به ارتفاعات كوه سفيدخاني اراك صعود کردند.

احمد درامامي، فرمانده پايگاه بسيج شهيد تندگويان با بيان اينكه ورزش و كوهپيمايي روحيه اي بالا را براي بسيجيان ايجاد مي کند، گفت: اينگونه برنامه ها بايد هميشه برگزار و تکرار شود تا نشاط و همدلي در بين بسيجيان برقرار باشد. در اين كوهپيمايي 16 نفر از بسيجيان منطقه شرکت داشتند.

 

   
شگفتي سازان  ليگ برترفوتبال

تيم هاي نفتي حاضر در ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران با گذشت 6 هفته از اين رقابت ها   خوش درخشيدند و از همين ابتدا، خود را به عنوان يک مدعي مطرح کردند.

تيم فوتبال صنعت نفت آبادان که بيش از 50 سال در فوتبال ايران قدمت دارد، در اين فصل با به خدمت گرفتن دراگان اسکوچيچ، مربي کروات خوش درخشيده تا جايي که در پايان هفته ششم فوتبال ليگ برتر ايران، در رتبه چهارم قرار گرفته و از تيم هايي چون پرسپوليس و استقلال که همواره مدعي قهرماني بوده،بالاتر است.

حضور در جمع مدعيان قهرماني براي فوتبال نفت و آبادان خبر بسيار خوبي است و بايد موفقيت استمرار داشته باشد. تيمي جوان شده که بيشتر بازيکنان آن محصول اکادمي صنعت نفت هستند.

صنعت نفت آبادان در هفته ششم ليگ برتر فوتبال ايران در خانه و در ورزشگاه تختي آبادان ميزبان تيم سايپا بود که موفق شد اين تيم تهراني و خودروساز را با تک گل جعفر سلماني شکست دهد تا 11 امتيازي شود و به رتبه چهارم جدول صعود کند.

تيم فوتبال نفت مسجد سليمان هم مانند هم نام خود که قدمتي برابر کشف نفت در ايران دارد و فوتبال از اين شهر به کل ايران معرفي شده است، در اين فصل با تمام کمبودها، با سرمربي جديدش مهدي تارتار عالي نتيجه گرفته و بايد گفت که آمار اين تيم با صدرنشينان برابري مي کند و به آنها تنه مي زند.

شاگردان مهدي تارتار هيچ شکستي در 6 هفته ابتدايي نداشته اند و اين شرايط علاوه بر نفت مسجد سليمان فقط براي سپاهان و تراکتور، دو صدرنشين ليگ وجود دارد و از قضا نفتي ها هر دو صدر نشين بدون باخت را هم متوقف کرده اند. به عبارت بهتر به غير از صدرنشينان ليگ برتر، هيچ تيمي جز نفت مسجدسليمان بدون شکست باقي نمانده که اين موضوع، آماري خوب براي نفتي هاي زردپوش فوتبال ايران محسوب مي شود.

 نفتي هاي مسجدسليمان که در هفته هاي آغازين ليگ برتر با متوقف کردن چهار مدعي قهرماني يعني تراکتور، استقلال، سپاهان و شهر خودرو چشم ها را به خود خيره کرده بودند، در هفته ششم يک برد ارزشمند بيرون از خانه را به دست آوردند و جمع امتياز شان را به عدد 8 رساندند تا به روند خوبشان ادامه دهند. اين نخستين برد نفت مسجد سليمان در ليگ بود.

شاگردان تارتار در تهران مثل نفت آبادان که از يک تيم خودروساز گذشته بودند، ديگر تيم خودرو ساز يعني پيکان را شکست دادند. نفتي ها در حالي که بازي را از حريف تهراني خود عقب بودند، با نتيجه 3 بر 2 برنده شدند تا ضمن حفظ رکورد شکست ناپذير، در رتبه هشتم قرار بگيرند.

 

3ملی پوش نفتی در تیم امید

تيم هاي فوتبال صنعت نفت آبادان و نفت مسجد سليمان، مزد بازي هاي خوبشان در ليگ را با دعوت شدن 3 بازيکن خود به تيم اميد گرفتند. تيم هايي که با سرمايه گذاري روي جوانان، پا به ليگ گذاشته اند، حالا سه سهميه در تيم ملي اميد ايران دارند.

رضا جبيره و جعفر سلماني، گلزنان نفت آبادان طي يکي دو هفته گذشته، از سوي حميد استيلي، سرمربي تيم ملي اميد ايران به اردوي تدارکاتي تيم ملي اميد ايران دعوت شدند. جبيره از بازيکنان فيکس تيم اميد در يک سال اخير بوده است. حبيب فر عباسي، دروازه بان جوان و آينده دار نفت مسجد سليمان ديگر نفتي دعوت شده به تيم اميد است. فرعباسي در 4هفته ابتدايي، نمايش خيلي خوبي مقابل حريفان داشت و از بازيکنان تاثير گذار نفت مسجد سليمان در نتايج اين تيم بود.

 

تارتار: روند شکست ناپذیری را ادامه می دهیم

سرمربی تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان، از نتایج تیمش راضی است و عقیده دارد، این نتایج فقط در سایه تلاش بازیکنان به دست آمده است.
مهدی تارتار که نخستین برد فصل خود را مقابل تیم پیکان جشن گرفت، دراین خصوص گفت: خدا را شکر بازی جذابی بود. ما دوبار به بازی برگشتیم و در نهایت پیروز شدیم.
این نشان می دهد بچه ها زحمت کشیده اند و کارهایی را که گفته ایم، انجام داده اند. از همه مهم تر اینکه هواداران ما اینجا بیشتر از تیم میزبان بودند.
 دست تک تک آنها را می بوسم. این برد را به افرادی که در ورزشگاه بودند و همه هوادارانی که نتیجه را دنبال می کردند، تقدیم می کنم.
واقعا هرچه داریم از این هواداران است و امیدوارم مسؤولان ما هم مثل آنها باشند تا مشکلات ما حل شود. سرمربی تیم نفت درباره مشکلات تیم های نفتی گفت: من فقط می توانم عاجزانه از مسؤولان رده بالای کشور خواهش کنم که به خاطر این مردم که تنها دلخوشی شان فوتبال است، یک راه حل پیدا کنند تا این موضوع حل شود؛ البته می دانم که وزارت نفت طبق قانون نمی تواند تیم داری کند؛ اما امیدوارم راهکاری قانونی پیدا شود و یک فکر اساسی شود تا دلخوشی مردم پابرجا باشد.  تارتار در ادامه در مورد نتایج تیمش و شکست ناپذیر بودن آن گفت: نتایج نشان می دهد که بچه های ما خیلی زحمت می کشند و هواداران هم پشت ما هستند و به عشق آنها بازی می کنیم.
انشاءالله بتوانیم این روند را ادامه دهیم؛ اما از همین جا اعلام می کنم که توقعات از تیم ما بالا نرود.
 ما 90 درصد تغییرات داشته ایم و سال قبل شرایط بدی داشتیم. امیدوارم بتوانیم تیم را در یک جایگاه مناسب حفظ کنیم.