بانوان فوتساليست حفاري يک قدم تا صدر

بانوان فوتساليست ملي حفاري اهواز با يک پيروزي ديگر در ليگ برتر فوتسال بانوان باشگاه هاي ايران، يک قدم ديگر به صدر جدول نزديک تر شدند.تيم فوتسال بانوان ملي حفاري اهواز در هفته هفتم ليگ برتر فوتسال بانوان باشگاه هاي ايران در خانه، ميزبان تيم شهروند ساري بود که توانست اين تيم را شکست دهد.شاگردان مينا باراني در روزي که حاکم توپ و ميدان بودند، موفق شدند در يک بازي پرگل حريف خود را با نتيجه 3 بر صفر شکست دهند تا به يک قدمي صدر جدول برسند. تيم فوتسال بانوان ملي حفاري با گل هاي فاطمه پاپي، تاراجاني نژاد و الهام عنافچه، شهروند ساري را شکست داد.حفاري با اين پيروزي 13 امتيازي شد و در رده چهارم قرار گرفت؛ اين تيم با توجه به يک بازي کمتر از ساير تيم ها مي تواند با پيروزي در بازي عقب افتاده، خود را در صدر جدول ببيند.تيم فوتسال پالايش نفت آبادان که روزگاري مدعي قهرماني بود و هميشه در صدر جدول به سر مي برد، در ادامه کسب نتايج ضعيف خود در اصفهان با نتيجه 3 بر صفر به تيم نامي نو باخت تا در انتهاي جدول قرار بگيرد. شکست پالايش نفت آبادان اين روزها طبيعي شده و اين تيم وضعيت خوبي در ليگ ندارد.

 

:سرمربي تيم فوتسال بانوان ملي حفاري

 اولويت ما صعود به پلي آف است

سرمربي تيم فوتسال بانوان ملي حفاري گفت: ما براي قهرماني در ليگ تلاش مي کنيم؛ اما اولويتمان صعود به مرحله پلي آف است.

مينا باراني پس از پيروزي تيمش مقابل شهروند ساري اظهار کرد: هر 2 تيم بازي خيلي خوبي به نمايش گذاشتند و من به باشگاه شهروند براي اين تيم خوب تبريک مي گويم. ما براي برد وارد ميدان شديم و خوشحالم که به هدفمان رسيديم.

وي بابيان اينکه شهروند ساري، خيلي خوب برابر ما مقاومت کرد و بازيکنان اين تيم جنگنده ظاهر شدند، گفت: حريف، تيم بسيار خوبي بود و قطعاً در آينده بازي هاي بهتري از آنها مي بينيم.

باراني با اشاره به اينکه انگيزه شاگردانش براي رسيدن به صدر جدول باعث شد با تمام وجود بازي کنند، افزود: بازيکنان ما هم قسم شده بودند که با دست پر از ميدان خارج شوند تا به بردهاي بعدي اميدوار باشيم. ما با صدر به اندازه يک بازي فاصله داريم و با توجه به بازي عقب افتاده مي توانيم اين فاصله را جبران کنيم.

سرمربي حفاري درباره اينکه رسيدن به صدر چقدر مهم است، گفت: همان طور که مي دانيد بازي ها در 2 مرحله برگزار مي شود و در حال حاضر انگيزه تيم ها اين است که بتوانند جزو چهار تيم صعودکننده به مرحله پلي آف باشند و در ادامه شاهد جنگ اصلي بين چهار تيم باشيم.  باراني بابيان اينکه ما هم مانند ساير تيم ها به دنبال قهرماني هستيم، گفت: در ادامه تلاش مي کنيم نقاط ضعفمان را برطرف کنيم و باقدرت بيشتر در برابر رقبا ظاهر شويم.

 

اميديه برنده  دربي نفتي ها

درحالي که نفت و گاز گچساران در صدر جدول ليگ دسته دوم يکه تازي مي کند، ديدار دو تيم فوتبال ملي حفاري اهواز و نفت اميديه در هفته دوم مسابقات ليگ دسته دوم با برتري آبي پوشان اميديه اي خاتمه يافت تا نخستين دربي نفتي ها برنده داشته باشد.

 در هفته دوم مسابقات ليگ دسته دوم باشگاه هاي کشور تيم فوتبال نفت اميديه توانست با نتيجه يک بر صفر تيم ملي حفاري اهواز را شکست دهد تا برنده دربي نفتي ها باشد. دربي نفتي ها به ميزباني ملي حفاري برگزار شد که تيم فوتبال نفت اميديه توانست با ارائه يک بازي برتر که حتي يک پنالتي را هم از دست داد، به پيروزي برسد تا نخستين برد نفت اميديه رقم بخورد.

تک گل اين ديدار را محمد مجرد به ثمر رساند. نفت اميديه و ملي حفاري هرکدام با يک پيروزي و يک شکست و کسب 3 امتياز در رتبه هاي ششم و هفتم جدول قرار دارند.

نفت و گاز گچساران ديگر تيم نفتي حاضر در اين رقابت ها که در همين گروه قرار دارد، در هفته دوم به کرمانشاه رفته بود و موفق شد تيم بعثت اين شهر را با نتيجه 2 بر 1 شکست دهد تا با کسب دومين پيروزي 6 امتيازي شود و به تنهايي در صدر جدول قرار بگيرد. شاگردان يوسف نادريان درحالي که نتيجه بازي را از ميزبان خود عقب بودند، موفق شدند برنده بازي باشند. جواد نصير و محمد بختياري گل هاي برتري نفت و گاز گچساران را در اين ديدار به ثمر رساندند.

 

نخستين پيروزي نفت گچساران در ليگ برتر هندبال

تيم هندبال نفت و گاز گچساران با شكست خيبر اراك به نخستين پيروزي خود در فصل جديد ليگ برتر هندبال باشگاه هاي ايران دست يافت.

تيم هندبال نفت و گاز گچساران که برخلاف فصول گذشته ليگ را خوب شروع نکرده بود، در هفته چهارم ليگ برتر هندبال باشگاه هاي ايران طلسم ناکامي ها را شکست و در روزي که در خانه ميزبان تيم خيبر اراك بود، موفق شد اين تيم را با ارائه يک بازي برتر با نتيجه نزديک 23 بر 21 شکست دهد تا نخستين بردشان در ليگ رقم بخورد.

نفت گچساران با كسب اين پيروزي 3 امتيازي شد و در مكان چهارم جدول رده بندي گروه دوم اين مسابقات قرار گرفت.

 ليگ برتر هندبال باشگاه هاي كشور با حضور 11 تيم در 2 گروه برگزار مي شود. 

 

درخشش آسمان خراش هاي  نفت آبادان  در  آسيا   با   مقام سومي

تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان که با کسب عنوان قهرماني ليگ برتر بسکتبال باشگاه هاي کشورمان به عنوان نماينده ايران در جام باشگاه هاي بسکتبال آسيا تايلند 2019  حضور پيدا کرده بود، موفق شد با پيروزي در آخرين بازي خود در اين تورنمنت، به مقام سوم آسيا دست پيدا کند. تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان در گروه نخست اين رقابت ها با تيم هاي المحرق بحرين، فوبون براوز از چين تايپه و هايتک بانکوک از تايلند ميزبان همگروه بود.شاگردان حماد سامري در مرحله گروهي اين رقابت ها مقتدرانه کار را شروع و مقتدرانه هم از گروه به عنوان تيم نخست صعود کردند. آنها ابتدا با نتيجه 85 بر 64 مقابل تيم المحرق بحرين به برتري رسيدند تا شروع مقتدرانه اي در اين رقابت ها داشته باشند. سپس تيم فوبون براوز از چين تايپه را با نتيجه  68 بر 66 شکست دادند و در آخرين بازي مرحله گروهي به مصاف تيم ميزبان رفتند که موفق شدند با نتيجه 71 بر62 به پيروزي برسند تا به عنوان تيم نخست راهي مرحله نيمه نهايي شوند. پالايش نفت آبادان در مرحله نيمه نهايي به مصاف نايب قهرمان فصل گذشته تيم آلوارک ژاپن رفت و  درحالي که در دو کوارتر نخست، بازي خوبي انجام داده بود، درنهايت با نتيجه 80 - 73  شکست خورد و از صعود به فينال مسابقات بازماند. شاگردان حماد سامري در آخرين ديدار خود طي اين رقابت ها و در مرحله رده بندي، در ديداري تکراري به مصاف تيم المحرق بحرين رفتند و موفق شدند در ديداري جذاب، حريف خود را با نتيجه 81 بر 69 شکست دهند تا به مقام سوم آسيا دست پيدا کنند.نفتي ها ابتدا در کوارتر اول با نتيجه 30 بر 25 پيروز شدند؛ اما در کوارتر دوم با نتيجه 23 بر 20 باختند؛ اما درکوارتر سوم و چهارم جبران کردند و با نتايج 17 بر 12 و 14 بر 9 پيروز و برنده بازي شدند.   در پايان اين بازي سعيد داورپناه، گارد تيم نفت آبادان با کسب 31 امتياز، 2 ريباند، 4 پاس گل، 3 توپ ربايي و تاثيرگذاري 33، بهترين بازيکن زمين شد.

 

حامد حدادي ، در تيم منتخب بسکتبال باشگاه هاي آسيا

حامد حدادي، سنتر تيم نفت آبادان در جمع برترين بازيکنان مسابقات جام باشگاه هاي بسکتبال آسيا 2019 قرار گرفت. مسابقات جام باشگاه هاي بسکتبال آسيا 2019 بانکوک، با قهرماني تيم آلوارک ژاپن  و سومي تيم پالايش نفت آبادان به پايان رسيد تا ترکيب تيم منتخب اين رقابت ها از سوي فدراسيون آسيا معرفي شود. تيم پالايش نفت آبادان در اين مسابقات، عنوان سومي را از آن خود کرد تا حامد حدادي، سنتر نام آشناي نماينده ايران نيز در ترکيب تيم منتخب رقابت ها قرار بگيرد. حامد حدادي  با 17.4 امتياز، 10.4 ريباند، 3.4 پاس گل و 1.4 توپ ربايي و يک دفاع در جمع بهترين ها قرا گرفت تا پالايش نفت آبادان، يک عنوان ديگر از اين مسابقات را کسب کند.

 

سرمربي نفت آبادان: براي قهرماني به تايلند رفته بوديم

سرمربي بسکتبال تيم پالايش نفت آبادان، کسب مقام سومي در نخستين تجربه جام باشگاه هاي آسيا را نتيجه اي خوب قلمداد مي کند؛ اما درعين حال مي گويد که براي قهرماني به تايلند رفته بودند و با بدشانسي به اين مقام نرسيدند.حماد سامري، سرمربي تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان با توضيح بيشتر در خصوص حضور تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان در اين رقابت ها و کسب مقام سوم گفت: در گروه سختي قرار گرفته بوديم. ميزبان و تيم مدعي المحرق در گروه ما بودند که با بازي هاي خوب بچه ها و شناخت خوبي که از آنها داشتيم و نيز آناليز حريفان با سه پيروزي موفق شديم مقتدرانه به مرحله نيمه نهايي صعود کنيم.

در نيمه نهايي، مقابل نايب قهرمان فصل گذشته قرار گرفتيم، آنها چند بازيکن خارجي و آمريکايي داشتند که بازيکن آمريکايي آنها بهترين بازيکن مسابقات شد.نمي خواهم بهانه بياورم؛ اما آنها خيلي بهتر از ما تجهيز شده بودند.

 در مقابل نماينده ژاپن خيلي خوب بازي کرديم؛ ولي بدشانس بوديم و در روزي که مي توانستيم برنده بازي باشيم و به فينال برويم، متاسفانه با اختلاف کمي بازي را واگذار کرديم و به جاي حضور در فينال، به ديدار رده بندي رفتيم.در بازي رده بندي هم دوباره با المحرق بازي کرديم که بچه ها خوب کارکردند. بالاخره بازي تکرار بود و آنها ما را خوب آناليز کرده بودند؛ اما به هرحال موفق شديم با يک برد خوب ديگر به مقام سوم برسيم و اين مقام سومي را به هواداران نفت و مردم خوب آبادان تقديم مي کنيم.