رئيس ورزش قهرماني شرکت ملي نفت ايران:

هدف ما پرورش استعدادها و جوانان جوياي نام فرزندان نفتي است

  مشعل   تيم دووميداني نفت تهران کسب 14 عنوان قهرماني در ليگ برتر ايران و نيز کسب عناوين برتر بين المللي را در کارنامه خود دارد و با توجه به بومي سازي و جوانگرايي در بيست و سومين دوره ليگ برتر دووميداني باشگاه هاي ايران به مقام پنجم رسيد.  در همين زمينه با ايرج ايري، رئيس ورزش قهرماني شرکت ملي نفت ايران که از قهرمانان دووميداني سابق ايران و نيز سرمربي سابق نفت تهران بوده، در خصوص وضعيت نفت تهران و عنوان کسب شده گفت وگو داشتيم. ايري در اين گفت وگو به سرمايه گذاري روي فرزندان نفتي اشاره داشت و اينکه برگزاري مسابقات داخلي باعث مي شود، با استعداديابي و پرورش استعدادها بتوانيم تيم خوب را براي مسابقات آماده کنيم.

     مسابقات دووميداني ليگ برتر با پنجمي نفت تهران به پايان رسيد. سطح مسابقات چطور بود؟

به جرأت مي توانم بگويم که مسابقات امسال، سطح کيفي بالايي داشت و درواقع يکي از بهترين ليگ هاي برتر برگزارشده طي چند سال گذشته بود. دونده ها در تيم ها بخوبي تقسيم شده بودند و حداقل 10 تيم رقابت خوبي باهم براي قهرماني داشتند. تيم نفت هم با توجه به شرايط موجود و ظرفيتي که داشت، خوب نتيجه گرفت؛ چون ما با ترکيبي جوان در رقابت ها حضور پيدا کرديم که اين عنوان رضايت بخش بود؛ البته بايد بگويم که با تيم هاي بالاي سرخودمان فاصله کمي داشتيم و اگر کمي خوش شانس بوديم، مي توانستيم روي سکو برويم.

    آينده دووميداني نفت را چگونه مي بينيد؟

همان طور که گفتم، ما امسال تيم جوان و خوبي داشتيم که اين دونده ها سرمايه هاي نفت هستند و در سال هاي ديگر در ليگ بيشتر خواهند درخشيد. ما بايد به تيم هاي پايه بيشتر اهميت بدهيم و به قولي خوب کارکنيم تا موفق تر باشيم؛ البته اين خوب کار کردن و موفق بودن بودجه مناسب تري مي خواهد تا بعد از پرورش، جوانان نفتي راهي تيم هاي ديگر نشوند.

    پس در فصل آينده، نفت دوباره روي سکو مي رود؟

چراکه نه. ما اين توان راداريم که روي سکو برويم. به عبارتي سياست ما اين است که فرزندان کارکنان را که در دووميداني استعداد دارند، شناسايي کنيم. سپس اين استعدادها را پرورش دهيم و به سطح مسابقات برسانيم.

     کشف اين استعدادها با فراخوان است؟

پيش ازاين مسابقات داخلي بين شرکت ها برگزار مي کرديم که دراين بين دونده خوبي پيدا مي شد و درواقع استعدادها را از نزديک و در مسابقات مي ديديم، اما الان نمي توانيم فرزندان نفتي را شناسايي کنيم. بنابراين مجبوريم فراخوان بزنيم. اگر شرايطي فراهم مي شد که بتوانيم با برگزاري مسابقات شرکتي، فرزندان را ببينيم، استعدادهاي بيشتري را مي شد کشف کرد. برگزاري اين مسابقات نه تنها به دووميداني؛ بلکه به تمام رشته ها کمک مي کند که فرزندان نفتي مستعد را بشناسيم و با آموزش وپرورش آنها به تيم هاي قهرماني کمک کنيم. وقتي در بخشنامه ها اعلام شده که بايد حداقل 60 تا 70 درصد تيم ها را شرکتي ها تشکيل دهند، اين بهترين راه است که تيم ها از فرزندان نفتي تغذيه شوند.

    اگر حرف خاصي باقي مانده؟

من بايد از مديران ورزش نفت و نيز ديگر مديران شرکت که در اين شرايط و با تمام مشکلات به ما کمک مي کنند تا تيمي درخور نام نفت در مسابقات شرکت کند، تشکر کنم؛ البته همين طور از نشريه «مشعل» که به ورزش مي پردازد و انعکاس اخبار باعث رشد و پيشرفت و کمک به ما مي شود، تشکر ويژه دارم. سعي مي کنيم با توجه به شرايط موجود و با استفاده از تمام ظرفيت ها بهترين تيم ها را متشکل از جوانان جوياي نام نفتي راهي مسابقات کنيم تا بازهم نفت در ورزش، پرچم دار باشد.

 

باکسب 5 عنوان نخست و دوم و سوم

دووميداني نفت تهران در جايگاه پنجم ليگ برتر جاي گرفت

بيست و سومين دوره مسابقات ليگ برتر دووميداني قهرماني باشگاه هاي ايران به پايان رسيد و تيم هميشه مدعي نفت تهران که بيش از 14 عنوان قهرماني را با خود يدک مي کشيد، در اين فصل با جوانگرايي و اتکا و سرمايه گذاري روي فرزندان نفتي و جوانان جوياي نام در رتبه پنجم جدول قرار گرفت. مرحله نهايي بيست و سومين دوره مسابقات دووميداني قهرماني باشگاه هاي کشور در بخش آقايان که با حضور باشگاه هاي آسان پرداخت، فولاد مبارکه سپاهان، مس سرنگون، پليمر خليج فارس، نفت تهران، مس کرمان، دانشگاه آزاد فارس، دانشگاه يزد، دانشگاه علوم پزشکي ايران و مقاومت تهران در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران برگزار شد، دووميداني کاران نفت تهران در چند رشته موفق به کسب عناوين قهرماني شدند؛ درنهايت با کسب مجموع 5/257 امتياز در رتبه پنجم قرار گرفتند. تيم آسان پرداخت قهرمان اين دوره از رقابت ها شد.

نتايج دووميداني کاران نفت در روز پاياني مسابقات در ادامه مي آيد.

400متر با مانع

رضا ملک پور با کسب رکورد 51.52 دوم شد.

 پرتاب نيزه

ايوب آرخيبا با پرتاب 70.29 متر سوم شد.

 800 متر

 علي عالمي با کسب زمان 1:49.93 نايب قهرمان شد.

پرتاب ديسک

سجاد پيرآيقرچمن با پرتاب 57.63 متر دوم شد.

 4 در 400 متر امدادي

 نفت تهران با زمان 3:15.17 قهرمان شد.

 

اهتزاز پرچم پالايشگاه تبريز بر فراز سبلان

گروه کوهنوردي آقايان شرکت پالايش نفت تبريز به سرپرستي غلامرضا لطفي، پرچم پالايشگاه تبريز را بر فراز بام آذربايجان به اهتزاز درآوردند.

 کارکنان پالايشگاه تبريز به صورت تيمي با هدف اهتمام به ورزش همگاني و نشاط و سلامت کارکنان و نيز در کاري نمادين و باانگيزه حفظ محيط زيست، به قله سبلان در ارتفاعات زاگرس صعود کردند.

کوهنوردان شرکت پالايش نفت تبريز بعد از صعود به قله در کاري ارزشي، زباله هاي کوه را جمع آوري کردند و نشان دادند که کارکنان پالايشگاه تبريز در کنار امر به ورزش، حامي توسعه پايدار هم هستند.

 

فستيوال فوتبال مدارس نفت اهواز با حضور فوتباليست هاي کوچک

فستيوال مدارس فوتبال زير 12 سال با حضور 300 فوتباليست نونهال در اهواز برگزار شد. مديرعامل باشگاه فرهنگي – ورزشي مناطق نفت خيز جنوب در مورد برگزاري اين رشته و اهميت به ورزش نزد فرزندان نفتي گفت: «در اين فستيوال 300 نفر از فوتباليست هاي نونهال نفت اهواز در رده سني زير 12 سال باهم رقابت مي کنند تا از بين آنها با نظارت مربيان باتجربه و تيم هاي استعداديابي، تعدادي انتخاب شوند.»

هدايت يزدي افزود: اين نفرات به عنوان تيم منتخب مدارس فوتبال نفت اهواز در فستيوال مدارس فوتبال استان خوزستان حاضر خواهند شد تا با همراهي مربيان خود بتوانند توان خود را به نمايش بگذارند.

وي در خصوص هدف از برگزاري اين فستيوال گفت: «اين فستيوال به مدت يک روز برگزار شد و نونهالان در قالب چند تيم حضور دارند؛ اما اهداف برگزاري اين رويداد، در مرحله اول پر کردن اوقات فراغت، آموزش و استعداديابي و در مرحله دوم پشتوانه سازي براي تيم هاي رده بالاتر باشگاه، با تکيه بر اصل برنامه تمرين و آماده سازي بازيکنان پايه هاست؛ البته در کنار اين امر تلاش مي کنيم در موضوع استعداديابي، بازيکنان پايه در فوتبال موردتوجه و اهتمام جدي قرار گيرند.»

يزدي در پايان گفت: «قطعاً خروجي اين رويدادها، معرفي بازيکنان توانمند فوتبال به رده هاي بالاتر و دعوت از آن ها براي اردوي تيم هاي ملي پايه خواهد بود و در اين زمينه باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خيز جنوب، يکي از باشگاه هاي موفق در تربيت و تعالي تيم هاي پايه فوتبال محسوب مي شود.»

این مراسم با حضور هدايت يزدي، مديرعامل باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خيز جنوب؛ ناصر مطلق، مدير فني تيم هاي فوتبال نفت اهواز؛ اکبر قراچه، مسؤول تيم هاي پايه فوتبال نفت اهواز، تعدادي از مسؤولان، پيشکسوتان و مربيان پايه فوتبال برگزار شد.

 

قهرماني فرزند نفتي در مسابقات کاراته ايران

در سيزدهمين دوره مسابقات کاراته سبک شوتوکان(JSKA) قهرماني کشور، فرزند يکي از کارکنان شرکت ملي حفاري ايران در رده نونهالان موفق به کسب چند مقام در سبک هاي مختلف اين رشته شد.

هانيه سعيدي در اين مسابقات که در شهر نجف آباد استان اصفهان برگزار شد، در وزن 44 کيلوگرم با غلبه بر حريفاني از استان هاي مختلف در رشته کوميته مقام اول و در رشته هاي کاتا تيمي و کاتا انفرادي مقام سوم را کسب کرد.

او پس از قهرماني در اين مسابقات گفت: «سطح کيفي اين دوره از مسابقات بالا بود و ورزشکاراني از استان هاي تهران، خوزستان، ايلام، چهارمحال و بختياري و ... حضور داشتند که کار را براي قهرماني خيلي سخت کرده بود.»

 سعيدي در خصوص مقام هاي قبلي خود گفت: «پيش از اين در مسابقات قهرماني انتخابي کاراته سبک شوتوگان (JSKA) رشته کوميته و کاتا استان خوزستان که در 11 مرداد امسال در رده سني نونهالان در وزن 45 کيلو برگزار شد، توانستم دو مقام سوم کسب کنم.»

سعيدي 11 سال سن دارد و از کودکي وارد اين رشته ورزشي شده است. او تاکنون توانسته در رقابت هاي استاني و کشوري پنج مقام قهرماني به دست آورد. پدر هانيه سعيدي از کارکنان مديريت خدمات شرکت ملي حفاري ايران است و هم اکنون در دستگاه حفاري 75 فتح مشغول خدمت است.

کاپيتان تيم فوتبال نونهالان نفت و گاز گچساران در تيم ملي

مهدي موسوي، بازيکن شايسته نونهالان و نوجوانان نفت و گاز گچساران از سوي محمد ياوري، سرمربي کهنه کار تيم ملي جمهوري اسلامي ايران به تيم ملي نونهالان دعوت شد و قرار است خود را به اردوي تيم ملي معرفي کند.

او علاوه بر اينکه کاپيتان نونهالان فوتبال نفت و گاز گچساران است، به دليل توانمندي اش، يکي از بازيکنان تأثيرگذار تيم نوجوانان نفت و گاز گچساران در مسابقات امسال استان بوده که با زدن 9گل درخشش خيره کننده اي در تيم نوجوانان هم داشته است.

باشگاه نفت و گاز گچساران در رده هاي پايه، همواره سکوي پرتاب بازيکنان شاخص و بومي به تيم هاي ملي جمهوري اسلامي بوده است.