تقسيم امتياز در دبي خوزستان

توافق نفتي

دربي نفتي ها در فصل جديد ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران خيلي زودتر از حد تصور برگزار شد. دو تيم صنعت نفت آبادان و نفت مسجد سليمان که شروع خوبي در هفته نخست اين رقابت ها داشتند، در هفته دوم ليگ برتر در آبادان و ورزشگاه تختي مقابل هم صف آرايي کردند.

تيم فوتبال صنعت نفت آبادان در نخستين بازي فصل در ورزشگاه غدير اهواز مقابل فولاد کار بزرگي انجام داد و با سوپر گل عقيل کعبي 3 امتياز گرفت. نفت مسجد سليمان هم تراکتور مدعي و پر مهره را متوقف کرد؛ درحالي که داور يک پنالتي براي آنها نگرفت.

دوتيم با توجه به نتايجي که کسب کرده بودند، با شرايط و روحيه خوب به هم رسيدند. نفتي هاي آبادان بازي را هجومي شروع کردند و خيلي زود به گل برتري هم رسيدند. رضا جبيره بازيکن جوان اين تيم در دقيه 5 گل صنعت نفت آبادان را به ثمر رساند.  درادامه نفت مسجد سليمان براي فراراز شکست خيلي تلاش کرد و در نهايت در دقيقه 85 موفق شد، با گلزني مدافع خود محمد طيبي، گل تساوي را به ثمر برساند تا از شکست فرار کند. دوتيم در تختي آبادان بازي جذاب و تماشاگر پسندي را به نمايش گذاشتند که در نهايت با نتيجه تساوي همراه شد و بايد گفت دربي نفتي ها برنده نداشت و هر کدام به يک امتياز از اين ديدار قناعت کردند.

3 هفته سخت براي تارتار و مسجدسليمان

  تيم نفت مسجدسليمان در 3 بازي آينده خود مقابل مدعيان قهرماني ليگ برتر قرار مي گيرد. طلايي پوشان فوتبال ايران در شروع ليگ برتر نوزدهم با سخت ترين قرعه ممکن روبه رو شدند. آنها بعد از آنکه در هفته نخست مقابل تراکتور به ميدان رفتند و با تساوي بدون گل اين تيم پرستاره را متوقف کردند، در بازي دوم بيرون از خانه با نفت آبادان روبه رو شدند و به تساوي يک بر يک رسيدند. نفت مسجدسليمان اما در 3 بازي آينده خود کار بسيار دشوارتري خواهد داشت. شاگردان مهدي تارتار در هفته سوم ميزبان استقلال تهران هستند، در هفته چهارم به ميهماني سپاهان اصفهان مي روند و بعد در خانه مقابل شهرخودروي مشهد قرار مي گيرند. بي ترديد 3 بازي متوالي با 3 تيم مدعي مي تواند روزهاي سختي را براي نفت مسجدسليمان رقم بزند. اگرچه نفت امسال با هدايت مهدي تارتار شرايط بهتري نسبت به سال هاي گذشته دارد اما چنين قرعه اي نصيب هيچ تيم ديگري نشده است. با اين حال آنها اميد دارند از 3 بازي دشوار پيش رو سربلند بيرون بيايند و با توجه به اينکه مقابل استقلال و شهرخودرو در خانه به ميدان مي روند روي حمايت هواداران مسجدسليماني نيز حساب ويژه اي باز کرده اند.

 

تارتار: يک امتياز حياتي گرفتيم

سرمربي تيم فوتبال نفت مسجدسليمان گفت: مشکلات بسياري دارند و اعتقاد دارد تيمش مقابل نفت آبادان حاکم مطلق توپ و ميدان بود.

 مهدي تارتار پس از تساوي يک بريک تيمش مقابل صنعت نفت آبادان گفت:   دربي جانانه اي را شاهد بوديم. بااينکه گل زودهنگامي دريافت کرديم، ولي خودمان را نباختيم و برعکس بازي را در اختيار گرفتيم. من فکر مي کنم در نيمه نخست حاکم مطلق توپ و ميدان بوديم. در نيمه دوم هم خوب بازي کرديم و فشار زيادي آورديم تا گل تساوي را به ثمر رسانديم. بايد بگويم بعد از گل مساوي با 10 نفر بازهم خوب بازي کرديم. به هرحال آن هايي که در ورزشگاه بودند، بازي خوبي را شاهد بودند. تارتار در مورد اينکه چرا 10 نفرِه به بازي ادامه دادند، گفت: يک بازيکن ما مصدوم شد و ديگر تعويضي نداشتيم که بازيکني را وارد زمين کنيم و به همين دليل با 10 بازيکن بازي را ادامه داديم. سرمربي تيم فوتبال نفت مسجدسليمان در مورد وقفه هاي ايجادشده در ليگ، گفت: با توجه به مشکلاتي که در ورزشگاه ها وجود داشت، طبيعي بود که بازي ها به تعويق بيفتند، حالا هم بازي هاي ملي است و بايد به اين موضوع احترام گذاشت. تارتار در پايان افزود: همه تيم ها مشکلاتي دارند و اميدوارم مشکلات حل شود. شخصيت تيمي ما در حال شکل گرفتن است، اما نشان داديم که امسال نسبت به سال هاي گذشته شرايط متفاوت و بهتري داريم. بايد از بازيکنانم تشکر کنم که با تمام وجود جنگيدند و يک امتياز حياتي از نفت آبادان گرفتند.

 

اسکوچيچ: مسجدسليمان شايسته مساوي بود 

دراگان اسکوچيچ، مربي تيم فوتبال صنعت نفت آبادان پس از تساوي يک بريک تيمش در دربي نفتي ها مقابل نفت مسجدسليمان گفت: تا زماني که بازي مساوي نبود، خوب بوديم، اما بعد از گل، خوب نبوديم. من به تيم نفت مسجدسليمان تبريک مي گويم. در نيمه اول وقتي با سيستم لوزي بازي مي کرديم، از گوشه ها خوب استفاده مي کرديم، اما وقتي سيستم را عوض کرديم، مدافعان نمي توانستند برگشت خوبي داشته باشند. اگر ما از انجام فوتبال امتناع کنيم، اين نتيجه طبيعي خواهد بود، ولي وقتي گل خورديم دوباره براي زدن گل به جلو رفتيم.  اسکوچيچ در خصوص اينکه تيمش چرا بعد از گل عقب کشيد، گفت: من هيچ وقت نگفتم تيم من عقب بکشد. اين ذات فوتبال است. وقتي پيش مي افتيد، تيم ناخدا گاه براي حفظ نتيجه عقب مي کشد. اتفاقاً من دستور حمله صادر کردم. بعد از گل بازيکنان از بازي کردن امتناع کردند. 70 سانتر کردند و اگر 70 سانتر روي دروازه شود، يکي بايد گل شود.

اسکوچيچ در خصوص نفت مسجدسليمان گفت: نفت مسجدسليمان تيم خوبي بود ولي ما خودمان وقتي جلو بوديم، اعتمادبه نفس زيادي داشتيم. خودم از تيمم راضي نيستم، چون سرد بازي مي کردند و دفاع نمي کردند؛ هرگز دفاع خوبي نکردند. بايد صادق باشم؛ مسجدسليمان شايسته مساوي بود.

سرمربي نفت آبادان خصوص برنامه اش با توجه به تعطيلي ليگ براي بازيکنان گفت: ما دو ماه کارکرديم ولي شرايط زياد خوب نيست و ما بايد اين را بدانيم. چهار امتيازداريم. چهار امتياز خيلي خوب است، با توجه به شرايطي که در باشگاه داريم.

 

سرمربي فوتسال ملي حفاري:

اولويت  ما  صعود به پلي آف است

سرمربي تيم فوتسال بانوان ملي حفاري گفت: ما براي قهرماني در ليگ تلاش مي کنيم اما اولويتمان صعود به مرحله پلي آف است.

 مينا باراني پس از پيروزي تيمش مقابل پالايش نفت آبادان دردربي نفتي ها گفت: هر 2 تيم بازي خيلي خوبي به نمايش گذاشتند و من به باشگاه آبادان بابت اين تيم خوب تبريک مي گويم. ما براي برد وارد ميدان شديم و خوشحالم که به هدفمان رسيديم. وي با بيان اينکه پالايش نفت خيلي خوب برابر ما مقاومت کرد و بازيکنان اين تيم جنگنده ظاهر شدند، گفت: حريف تيم بسيار خوبي است و قطعا در آينده بازي هاي بهتري از آنها مي بينيم. باراني با اشاره به اينکه انگيزه بازيکنان پالايش بيش از ما بود چون بازي گذشته خود را با برد پشت سر گذاشته بودند، گفت: باتوجه به اين که هفته گذشته شکست خورده بوديم، بازيکنان ما هم قسم شده بودند که با دست پر از ميدان خارج شوند و به بردهاي بعدي اميدوار باشيم.

سرمربي تيم فوتسال بانوان ملي حفاري با اشاره به اينکه بازي کيفيت خوبي داشت و تيم آبادان شجاعانه بازي کرد، گفت: خوشحالم که توانستيم با يک پيروزي پر گل دل هواداران را شاد کنيم. وي گفت: همانطور که مي دانيد، بازي ها در 2 مرحله برگزار مي شود و در حال حاضر انگيزه تيم ها اين است که بتوانند جزو چهار تيم صعود کننده به مرحله پلي آف باشند و در ادامه جنگ اصلي بين چهار تيم باشيم. باراني با بيان اينکه ما هم مانند ساير تيم ها به دنبال قهرماني هستيم، گفت: در ادامه تلاش مي کنيم نقاط ضعفمان را برطرف کنيم و با قدرت بيشتر در برابر رقبا ظاهر شويم.

 

حفاري برنده  دربي نفتي ها

قهرمان چند دوره ليگ برتر فوتسال بانوان ايران که در فصل جديد شروع خوبي نداشت، بالاخره به همان تيم هميشگي تبديل شد و در دربي نفتي ها با به راه انداختن جشنواره گل براي تمام حريفان خط ونشان کشيد.

 تيم فوتسال بانوان ملي حفاري در هفته سوم ليگ برتر فوتسال بانوان ايران ميزبان تيم پالايش نفت آبادان بود که توانست با ارائه يک بازي برتر و پرگل حريف نفتي و خوزستاني خود را با 6 گل شکست دهد.

 شاگردان مينا باراني با اين پيروزي انتقام شکست هفته قبل در مشهد را از پالايش نفت گرفت و با 6 گلي که وارد دروازه اين تيم کرد براي حريفانش خط و نشان کشيد و با اين بازي دوباره جان گرفت.

فاطمه پاپي و سهيلا ملمولي هرکدام دو گل و فهيمه زارعي و فرشته خسروي نيز هرکدام يک گل براي ملي حفاري به ثمر رساندند.

 

بازيکن نفت آبادان  ملي پوش شد

مهاجم تيم فوتبال صنعت نفت آبادان بعد از درخشش در دربي نفتي ها در آبادان به اردوي تيم ملي دعوت شد.

رضا جبيره، بازيکن جوان نفت آبادان در برابر نفت مسجد سليمان موفق شد، تک گل اين تيم را به ثمر برساند. در همين راستا بعد از بازي خوب جبيره در دربي نفتي ها، فرهاد مجيدي سرمربي تيم ملي فوتبال اميد کشورمان مهاجم صنعت نفت آبادان را به اردوي تيم ملي اميد دعوت کرد.

رضا جبيره با حضور در تمرينات تيم ملي جهت انجام 2 بازي تدارکاتي برابر ازبکستان شرکت مي کند.

 

سومي فرزند کاراته کا نفتي درمسابقات بين المللي

فرزند همکار خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خليج فارس در مسابقات بين المللي کاراته موفق شد به مقام سوم دست پيدا کند.  مستانه دارابي طهراني فرزند شهرام دارابي طهراني از همکاران حراست مرکز انتقال نفت قطب آباد در مسابقات بين المللي شوتوکان بر سکوي سومي ايستاد.  محمد شهاوند، مسؤول ورزش منطقه خليج فارس گفت: چهارمين دوره مسابقات اوپن بين المللي شوتوکان jks جمهوري اسلامي ايران به ميزباني تهران و درمجموعه فرهنگي شهيد باهنر برگزار شد، که مستانه دارابي طهراني در رشته شوتوکان و در وزن منفي55 کيلوگرم بزرگسالان موفق به کسب سومي اين دوره از مسابقات شد.

 

کاراته کاهاي نفت اميديه مدال ها را درو کردند 

تيم کيوکوشين کاراته ماتسويي نفت اميديه با درخشش درمسابقات قهرماني کشور 10 مدال رنگار رنگ کسب کرد. کاراته کاهاي تيم نفت اميديه توسط عليرضا اکبري در بخش کاتا و سيد احمد هاشمي در بخش کوميته موفق شدند ضمن کسب مقام اول به مدال طلا دست پيدا کردند. در ادامه اين رقابت ها امير رضا احمدي و موعود شير علي در بخش کاتا و محمد مهدي مير رضايي در بخش کوميته به مقام دوم بسنده کردند و صاحب گردن آويز نقره شدند.  کاراته کاهاي نفت اميديه در اين مسابقات 5 مدال برنز هم کسب کردند. محمد امين شريفي، عليرضا اکبري، عزيزالله کريم نزاد و عليرضا آزادي پوردربخش کوميته و ابوالفضل آقاجري در بخش کاتابه مقام سوم و مدال برنز دست پيدا کردند.   شيهان رحمان اکبري به عنوان سرمربي تيم و شيهان ولي اکبري ، سن سي احمد رضا عبدي و سن سي نيما خليلي زاده به عنوان مربي تيم هدايت تيم را به عهده داشتند و مهدي خليلي زاده هم سرپرست تيم بود.