فوتسال بانوان ایران در قرق نفتی ها
دوتیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان و ملی حفاری اهواز، حریفان خود را گلباران کردند تا در صدر جدول، شانه به شانه هم حرکت کنند.

 


پیام نور سیرجان 0 - 12 پالایش نفت آبادان
جشنواره گل در سیرجان

تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان در هفته سوم لیگ برتر فوتسال باشگاه های ایران در سیرجان، مهمان تیم فوتسال پیام نور این شهر بود که موفق شد حریف خود را با یک پیروزی پرگل شکست دهد.
شاگردان رز جدیدی زاده با ارائه یک بازی زیبا و هجومی موفق شدند در زمین حریف بدون اینکه به آنها فرصت گلزنی بدهند، با نتیجه پرگل 12 بر صفر پیام نور را شکست دهند تا با 9 امتیاز در صدر جدول قرار بگیرند.
پگاه عبیدی ۱ گل، زهرمیثمی ۲ گل، آرزو صدقیانی زاده ۲ گل، نسترن مقیمی ۲ گل، سارا شیربیگی ۲ گل، شهین افلاکی ۲ گل و راحله رفیعی گل های تیم پالایش نفت آبادان را در این دیدار به ثمر رساندند.

 

ملی حفاری اهواز 15 - 0 بانوان البرز زنجان
 رکورد گلزنی در خانه
تیم فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز در پرگل ترین بازی هفته، حریف زنجانی خود را شکست داد تا رکورددار گلزنی باشند.
تیم فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز در هفته سوم لیگ برتر فوتسال باشگاه های ایران در خانه میزبان تیم فوتسال بانوان البرز زنجان بود که موفق شد حریف زنجانی خود را با نتیجه پرگل شکست دهد تا از کورس قهرمانی با پالایش نفت آبادان عقب نماند. شاگردان زیور بابایی در خانه با ارائه یک بازی هجومی و یک طرفه موفق شدند با نتیجه پرگل 15 بر صفر، تیم بانوان البرز را شکست دهند تا رکورد پرگل ترین بازی هفته را هم به نام خود زده باشند. ملی حفاری با این پیروزی 9 امتیازی شد و در کنار پالایش نفت آبادان در صدر جدول قرا رگرفت.
 سهیلا ملمولی 8 گل، سارا افرازی 2 گل، سحر پاپی 2 گل، فهیمه زارعی1 گل، فاطمه خورنگ1گل و مهناز علیزاده گل های تیم ملی حفاری را در این دیدار به ثمر رساندند.

 


نفرات برتر حراست شرکت ملی نفت
 در سه گانه ورزشی

امور ورزش حراست شرکت ملی نفت ایران به منظور حضور شایسته کارکنان ستاد و ادارات مرکزی خود در المپیاد ورزشی حراست ها که در آبان ماه سال جاری به میزبانی حراست شرکت نفت مناطق مرکزی ایران برگزار خواهد شد، یک دوره مسابقات انتخابی در 3 رشته شنا، تیراندازی و آمادگی جسمانی برگزار کرد.
در رشته شنا که در استخر باشگاه شماره 2 برگزار شد، مهدی عابدلو، امیر حاجی سلیمی و امید قاسمی به ترتیب مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند. رشته تیراندازی در دو بخش طپانچه بادی و تفنگ بادی برگزار شد که دربخش طپانچه،  احسان سوزنگر و وحید نمازی به عنوان نفرات برگزیده انتخاب شدند ودر بخش تفنگ به ترتیب امین صانعی، سید محمد حسین ماهری و علی محمود پور عنوان اول تا سوم را به خود اختصاص دادند. این دوره از مسابقات در روز پایانی با برگزاری رشته آمادگی جسمانی در مجموعه ورزشی تهرانسر خاتمه یافت که افشین مشایخ به مقام اول رسید و میثم پرآذران و محمود فرسایی دلشاد به طور مشترک به مقام دوم دست یافتند.

 


صعود پخشی ها به جهان نما و دُرفک
به مناسبت روز تربیت بدنی و ورزش، کوهنوردان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گلستان به ارتفاعات دُرفک در استان گیلان و جهان نما در استان گلستان صعود کردند.
کارکنان کوهنورد با برنامه ریزی های انجام شده به صورت جداگانه و در دو گروه برای صعود به این ارتفاعات اعزام شدند و بعد از طی مسیر کوهستانی، برفراز آنها ایستادند. گفتنی است، ارتفاعات جهان نما در جنوب مرکز استان گلستان و در ارتفاع 3086 متری از سطح دریا قرار دارد که از جاذبه های گردشگری استان به شمار می رود و همه ساله کوهنوردان بسیاری از سراسر کشور به این ارتفاعات صعود می کنند.
همچنین قله درفک در ارتفاع 2733 متری از سطح دریا، در غرب رشته کوه های البرز مرکزی و در شمال شرق شهرستان رودبار واقع شده که از بهترین جاذبه های گردشگری استان گیلان است.


نفت و گاز گچساران 34 - 24 پتروشیمی مارون         
نفتی های گچساران
برنده  داربی

تیم هندبال مردان نفت و گاز گچساران با شکست تیم هندبال پتروشیمی مارون، راه صعود خود به صدر جدول را هموار کرد.  هندبالیست های نفت و گاز گچساران در بازی عقب افتاده خود از هفته نخست لیگ برتر هندبال باشگاه های ایران در گچساران و در سالن پدخندق نفت در داربی نفتی ها، میزبان تیم پتروشیمی مارون بودند که موفق شدند حریف خود را با نتیجه قاطع و پرگل 34 بر 24 شکست دهند تا فاصله خود با صدر جدول را به یک امتیاز برسانند.  شاگردان آزاد منجیری با ارائه یک بازی قابل قبول 2 امتیاز ارزشمند را در کارنامه این تیم ثبت کردند تا با 8 امتیاز در مکان سوم جدول قرار بگیرند.  از نکات مهم این بازی، بخصوص در نیمه دوم، حضور بازیکنان جوان در ترکیب بود که می توان گفت در اواخر بازی تیم هندبال نفت، تنها با بازیکنانی که اولین این نتیجه را حضور در یک بازی رسمی لیگ برتر را تجربه می کردند به دست  آورد.
در خشش این بازیکنان بومی در سالن هندبال پدخندق، شور و هیجان خاصی به این بازی داده بود.  
تیم هندبال مردان نفت و گاز گچساران در بازی این هفته خود در اراک، به مصاف هپکو می رود تا بتواند دوباره صدر را در اختیار بگیرد.  

 

صعود بانوان کوهنورد خطوط لوله به قله مادر

صعود مشترک بانوان کوهنورد شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران به میزبانی منطقه جنوب شرق  به قله «مادر» در رفسنجان برگزار شد.
احمد وقاری، مسؤول ورزش منطقه جنوب شرق با اعلام این خبر، به اهداف برنامه کوهپیمایی اشاره و بیان کرد: ترویج فرهنگ ورزش و توجه به حفظ سلامت در بین کارکنان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت، از اهداف این واحد است. به این منظور برنامه کوهنوردی در دستور کار امور ورزش ستاد قرار گرفت تا همگان به اهمیت جایگاه ورزش در زندگی روزمره پی ببرند.
 در این زمینه قله «مادر» با توجه به قرار گرفتن در منطقه خوش آب و هوای ارتفاعات منطقه کوهستانی «دره دُر»، برخورداری از ارتفاع 3200 متری و فاصله 50 کیلومتری تا شهر رفسنجان، مناسب ترین گزینه موجود در منطقه برای صعود بود.

 


پالایش نفت آبادان 80 - 71 نیروی زمینی
 صعود به رتبه چهارم در هفته چهارم
تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان از هفته چهارم رقابت های لیگ برترباشگاه های ایران، برابر مهمانش نیروی زمینی تهران به برتری رسید.
 تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در سالن 17 شهریور آبادان، میزبان تیم بسکتبال نیروی زمینی بود که موفق شد مهمان خود را با نتیجه قاطع  80 بر 71  شکست دهد.
تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در کوارتر نخست این دیدار موفق شد با استفاده از تجربه بالای بازیکنانش 21 بر 18 پیروز شود.
در کوارتر دوم، بازی پایاپای دنبال شد و نیروی زمینی برای کم کردن فاصله امتیازی بازیکنان تاثیرگذار پالایش نفت را بخوبی کنترل کرد و در پایان این کوارتر، پالایش نفت آبادان 40 بر 37 پیروز به رختکن رفت.
تیم نیروی زمینی تهران در کوارتر سوم تا حدودی بهتر از میزبان خود ظاهر شد و با حملات خود مدافعان پالایش نفت را دچار اشتباه کرد تا نتیجه 64 بر 62 شود.
در کوارتر چهارم، تیم پالایش نفت آبادان بازی را در اختیار گرفت و با شوت های سه امتیازی و اشتباه بازیکنان حریف، نتیجه را 80 بر 71 کرد. تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان با پیروزی در این دیدار، جمع امتیازات خود را به 6 رساند تا در رده چهارم جدول رده بندی جای بگیرد.