در لیگ برتر ایران
تيم دووميداني نفت تهران يك گام براي تكرار عنوان قهرماني كم آورد. بيست و يكمين دوره مسابقات ليگ برتر دوو ميداني باشگاه هاي ایران، روزهاي سه شنبه وچهارشنبه 25 و 26 مهرماه سال جاري با برگزاري مرحله سوم و پاياني آن در مجموعه ورزشي آفتاب انقلاب تهران به انجام رسيد و به این ترتيب، نفرات و تیم های برتر این دوره از رقابت ها شناسایی و معرفی شدند.  تیم دوومیدانی شرکت ملی نفت ایران در چهاردهمين سال حضور مستمر خود در این مسابقات، تمام تلاش خود را به كار گرفت تا از عنوان قهرماني سال گذشته اش دفاع كند و در این زمینه با به خدمت گرفتن كادري مجرب و دووميداني كاران آينده دار، به مصاف حريفانی كه با آمادگي كامل پا به اين رقابت ها گذاشته بودند، رفت.

 

در اين رقابت ها حدود170 دووميداني كار در قالب ده تيم باشگاهي و استاني با يكديگر به رقابت پرداختند. تیم نفت تهران كه در مراحل اول و دوم رقابت ها به دليل آسيب ديدگي سه نفر از ورزشكاران و قهرمانان بنام خود نتوانسته بود امتيازات لازم را جمع آوري كند، در مرحله سوم به اميد جبران امتيازهاي از دست رفته، روانه مسابقات شد. اين تيم در مرحله اول 5/190 امتياز و در مرحله دوم 200 امتياز كسب كرد تا با مجموع 5/390 امتياز و اختلاف 5/41 نسبت به رقيب اصلي اش، تيم آسان پرداخت در جايگاه دوم قرار بگيرد. تيم نفت تهران در مرحله سوم و آخر اين دوره از مسابقات توانست با کسب11 مدال طلا، 3 نقره و 5 برنز، 203 امتیاز به دست آورد و بالاتر از تيم هاي آسان پرداخت و ذوب آهن قرار بگيرد و با وجود كسب عنوان قهرماني، در مرحله پاياني نتوانست فاصله امتيازي ايجاد شده در مراحل قبل را جبران کند و به این ترتیب تيم نفت تهران توانست مجموع امتيازاتش را در پايان 3 مرحله به 5/593 برساند و با اختلاف 5/36 امتياز نسبت به تيم اول (آسان پرداخت 630 امتيازي )، بر سكوي دومي قرار بگیرد. تيم ذوب آهن نيز با 530 امتياز جايگاه سوم اين دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد.  
 لازم به یاد آوری است، تیم آسان پرداخت كه اولين حضورش در اين رقابت ها را تجربه مي كرد، توانست با بهره گيري از ملي پوشان و قهرمانان بنامي كه در اختيار گرفته بود، عنوان نخست را از آن خود کند.
به این ترتيب تيم دووميداني شرکت ملی نفت ایران كه از سال 1383 تاكنون در تمامی مسابقات ليگ برتر باشگاه هاي كشور و مسابقات بين المللي داخلي و خارجي حضور مستمر داشته، توانست در سيزدهمين سال فعاليتش، در بيست و يكمين دوره مسابقات ليگ برتر، با وجود تمام مشكلاتي كه با آن دست و پنجه نرم مي كرد، عنوان نايب قهرماني را در كارنامه درخشان خود به ثبت برساند.
 نتايج دور سوم و پاياني اين رقابت ها نيز به شرح زیر است:
100 متر:
رضا قاسمي اول شد.
800 متر:
مصطفي ابراهيمي، مقام دوم اين ماده را از آن خود كرد.
1500 متر:
مسلم نیا دوست سوم شد.
110 متر با مانع:
ميلاد سيار، مقام اول را كسب کرد.
400 متر با مانع:
در اين ماده، رضا ملك پور مقام سوم را به دست آورد.
3000 متر با مانع:
حسین کیهانی و بهزاد مصطفوي به ترتیب مقام های اول و سوم را کسب کردند. (حسين كيهاني در اين ماده ركورد ليگ برتر باشگاه هاي كشور را بهبود بخشيد)
پرتاب وزنه:
علي ثمري در جايگاه اول قرار گرفت.
پرتاب چکش:
رضا مقدم اول شد.
پرتاب نیزه:
ايوب آرخي و يونس يوسف وند در اين ماده به ترتيب اول و دوم شدند.
پرش با نیزه:
محمد بني آدم، مقام اول را كسب كرد.
پرش ارتفاع:
کیوان قنبرزاده، مقام قهرماني را به دست آورد.
پرش طول:
وحيد صديق، عنوان قهرماني را به خود اختصاص داد.
پرش سه گام:
در اين ماده نيز وحيد صديق، مقام اول را كسب کرد.
5000 متر:
بهزاد مصطفوي در اين ماده در جايگاه سوم ايستاد.
20 كيلومتر پياده روي:
حميد رضا زورآوند، ضمن شكستن ركورد ليگ برتر باشگاه هاي كشور، در جايگاه نخست قرار گرفت.
4 در 400 متر امدادی:
تیم نفت تهران متشكل از مصطفي ابراهيمي، رضا ملك پور، مسلم نيا دوست و عليرضا عفري در اين ماده، مقام دوم را از آن خود كرد.
 اعضاي كادر فني كه همگي از قهرمانان ملي شاغل در شركت ملي نفت ايران هستند و در اين دوره از مسابقات هدايت تيم دووميداني نفت تهران را به عهده داشتند به این شرح است:
سرمربي: ايرج ايري
مربي پرش ها: احسان كفاشيان
مربي دوي استقامت و ماراتن: احمد زارعكار
 مربي دوي نيمه استقامت: مهدي جلودارزاده
 مربي دوي سرعت: عبدالغفارسقر
 مربی دوی با مانع و امدادی: محمد عاکفیان
 تداركات: رضا مقدم اصلاني
ماساژور: فرشاد فرج وند
سرپرست: اسماعيل كبوتران


درخشش نفتی ها در گلف
مسابقات انفرادي گلف به مناسبت گرامي داشت  هفته تربيت بدني در مسجدسليمان و با حضور گلف بازان استان خوزستان به مدت 2 روز در روزهاي پنج شنبه و جمعه هفته گذشته در مجموعه گلف نفت مسجدسليمان برگزار شد. در اين مسابقات كه با همكاري مشترك هيأت گلف شهرستان مسجدسليمان و شركت بهره برداری نفت و گاز مسجدسليمان انجام شد، 8 تيم هيأت گلف آبادان - ملي حفاري و سورتمه اهواز - آزادگان، تاراز و نفت (الف) و (ب) مسجدسليمان به همراه يك تيم متشكل از بازيكنان آزاد، با يكديگر به رقابت پرداختند.  در پايان اين مسابقات كه با استقبال خوب گلفرهاي خوزستاني همراه بود، سعيد براتي، ملي پوش تيم ملي حفاري اهواز با 145 ضربه اول شد. سجاد كرم پور و محمدرضا شيني هر دو از تيم نفت مسجدسليمان به ترتيب با 146 و 147 ضربه به عناوين دوم و سوم اين مسابقات دست يافتند.  پيش از اين نيز مسابقات انفرادي گلف (مچ پلي) به مناسبت گرامي داشت هفته دفاع مقدس در مسجدسليمان، زادگاه گلف خاورميانه با حضور 35 گلف باز خوزستاني برگزار شده بود كه طي آن، مريد قنبري با شكست رقبا، عنوان قهرماني اين مسابقات را از آن خود کرد.

 

ادوات تمريني جديد براي پولادمردان نفت مسجدسليمان
رئيس امور ورزش شركت بهره برداري نفت و گاز مسجدسليمان از خريداري و به كارگيري تجهيزات مناسب ورزشي براي تيم وزنه برداري اين شركت خبر داد. رضا احمدپور خاني، رئيس امور ورزش شركت بهره برداری نفت و گاز مسجدسليمان در اين باره گفت: 5 سري ميله وزنه برداري همراه با صفحات مربوط به آن كه مطابق با آخرين استاندارد هاي فدراسيون جهاني است، براي تمرين اعضاي اين تيم خريداري شد. خريد اين اقلام با مساعدت و تأكيد مهندس ناصري، مديرعامل اين شركت صورت گرفته تا پولادمردان نفت با ادوات و تجهيزات استاندارد جهاني تمرين کرده و خود را براي درخشش در مسابقات رسمي منطقه اي و كشوري آماده کنند.به گفته اين مقام مسئول در امور ورزش و تربيت بدني شركت بهره برداری نفت و گاز مسجدسليمان، هم اكنون 70 وزنه بردار در رده هاي مختلف نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسال در تيم نفت مسجدسليمان فعاليت مي کنند.تيم وزنه برداري نفت مسجدسليمان از جمله تيم هاي ريشه دار و پرافتخار عرصه وزنه برداري كشور است که طي سال هاي اخير و با نگاه مثبت و توجه ويژه هيأت مديره شركت توانسته است افتخارات و عناوين ارزشمند قهرماني را در رده هاي مختلف سني و مسابقات گوناگون كسب کند.

 

قهرمانی تیم فوتسال مرکز انتقال نفت شهید کریمی  
تیم فوتسال مرکز انتقال نفت شهید کریمی ترکمانچای در شرکت خطوط لوله ومخابرات نفت ایران، منطقه شمال غرب در مسابقات داخلی بخش ترکمانچای موفق به کسب مقام نخست شد.
 تیم فوتسال مرکز انتقال نفت شهید کریمی ترکمانچای درمسابقات فوتسال داخلی بخش ترکمانچای توانست مقام قهرمانی و کاپ مقام اول را در مسابقاتی که به میزبانی سازمان ورزش و جوانان بخش ترکمانچای برگزار شده بود، به دست آورد.
همچنین به منظور ارج نهادن به تلاش همکاران وافزایش روحیه ورزش های جمعی و تیمی در بین همکاران، از سوی رئیس مرکز نیز هدایایی به اعضای تیم اهدا شد.